Raze nie jest OP według Riot Games, ale deweloperzy przyglądają się agentowi

Raze uznawana jest za postać zbyt przesadzoną. Co innego twierdzą deweloperzy w Riot Games, którzy wypowiedzi się na temat jej potencjalnych zmian.

raze nie jest op według riot games w valorant

Raze pojawiła się w grze wraz ze startem beta testów. Od razu zyskała całą masę fanów dzięki jej wybuchowym umiejętnościom, a bardzo ofensywnych technikach walki. Posiadające granaty, wybugowy „odkurzacz” i bazukę w rękach doświadczonego gracza może bardzo mocno narobić problemów drużynie przeciwnej.

Duża część graczy jest jednak zdania, że jej umiejętności są zbyt potężne i zbyt łatwo zabijają. Inne zdanie na ten temat mają deweloperzy, którzy twierdzą, że jej zadaniem nie jest eliminowanie przeciwników ale czyszczenie terenu i jedynie częściowe zadawanie obrażeń. Jeśli przyjrzymy się szczegółowo jej setowi umiejętności to granaty mają z reguły zadanie odgonienia przeciwników z konkretnej pozycji. To samo dotyczy wybuchowego robota, który niemalże od razu ujawni nam pozycję przeciwników, bo Ci albo pozwolą aby wybuchł im w twarz, albo użyją broni aby go zniszczyć przez co ujawnią swoje pozycje. Szczegółowo na ten temat wypowiedział się Trevor Romleski, Lead Game Designer w Riot Games.

I trudno się nie zgodzić z jego wypowiedziami. Sam potrafię bez problemu uniknąć jej podstawowy umiejętności. Z Ultimate nie jest też tak źle jeśli znajdujemy się w odpowiedniej odległości od samej agentki. Jak twierdzi Trevor, gracze muszą ograć Valorant i nauczyć się mechaniki gry, spotów gdzie należy się pozycjonować jak i znajdować odpowiednie kontry. Jednak przyglądają się jej balansowi i pracują nad możliwym balansowaniem agenta.