Riot Games o kolejnym nerfie Sage w Valorant

Deweloperzy wypowiedzieli się na temat Sage, która wkrótce ma otrzymać kolejnego nerfa w Valorant!

sage nerf riot games

Sage znajduje się aktualnie w czołówce bohaterów Valorant. Posiada zestaw umiejętności pozwalający regularnie leczyć siebie bądź sojuszników, wskrzeszać ich, jak i spowalniać przeciwników i blokować ich ścianą dzięki czemu jej brak w drużynie jest raczej nikły.

I właśnie z powodu powyższego Sage znalazła się na celowniku deweloperów. Ryan „Morello” Scott, Character Design Lead w Riot Games przyznał, że Sage jest aktualnie OP. Dodał, że Sage aktualnie potrzebuje sporo pracy nad nią, ale nie można dopuścić do sytuacji, w której gra nią nie będzie sprawiała frajdy. Co jednak ważne, w jego opinii umiejętność leczenia nie jest problemem.

Gracze, którzy ścierają się z Sage muszą wykazywać się niebywałą kreatywnością. Trzeba uważać na to w jaki sposób dochodzi do starcia z nią, aby nie miała zbyt dużo szans na reakcję. Znalezienie balansu może być dosyć trudne. Ale jak mówi, celowanie w jej umiejętność leczenia może być złą decyzją. Riot musi skupić się bardziej na jej orbach, ścianie czy nawet wskrzeszeniu.

Sage jest wykorzystywana inaczej wśród graczy z niskimi rangami, a graczami z topowych dywizji. W przypadku niższych rang jej główną funkcją jest leczenie, podczas gdy na wyższych rangach to jej pozostałe umiejętności decydują o sukcesie – Gameplay Researcher Altombre.

Niestety deweloper z Riot Games nie wskazał, które konkretnie umiejętności na pewno przejdą zmiany. Morello jest projektantem bohaterów jednak nie odpowiada już bezpośrednio za sam balans bohaterów.