Riot Games pokazuje jak chce walczyć z „frustrującymi” smurfami w Valorancie

Riot Games po długim czasie przestawił plan, który chcę wdrożyć, aby pozbyć się smurfów z Valoranta. Kolejny dobry ruch ze strony studia.

Jak podaje oficjalna strona VALORANT, twórcy chcą zabrać się za osoby, które próbują niszczyć grę oraz takich, którzy chcą rozgrywać gry rankingowe ze znajomymi o niższych rangach i Riot mówi wprost, że wie też o takich użytkownikach, którzy chcą niszczyć komuś grę.

Studio podkreśla, że najważniejszym zadaniem zespołu ds. gier rankingowych jest analizowanie i próba zrozumienia tych właśnie graczy. Dlatego Riot wysuwa zasadnicze kwestie dotyczące smurfów:

  • Jak możemy identyfikować smerfy w naszych systemach i jak często nasi gracze mają z nimi do czynienia?
  • Dlaczego gracze smerfują?
  • Czy istnieje jakaś niezaspokojona potrzeba sprawiająca, że niektórzy uciekają się do smerfowania?
  • Jakie zmiany zapobiegłyby temu zjawisku?

Studio zapewnia, że osoby, które nie mają złych intencji, będzie próbowało i będzie oddzielać od zwykłego gracza a tych, którzy kombinują- ukarać nawet wydaleniem z gry. Studio chce przed wprowadzeniem tego systemu dobrze się przygotować, dlatego przeprasza graczy, którzy muszą się z tym problemem borykać.

Dobrym ruchem ze strony studia jest to, że nie chcę tylko karać tych graczy a chce aby uczynić VALORANT przystępniejszą grą, dzięki czemu gracze bez złych intencji nie musieliby już smerfować.. Przypomina, że nie każdy gracz, któremu dobrze poszło, jest smurfem… po prostu mu dobrze w tym meczu idzie.