Riot Games rozważa Open Betę Valorant?!

Valorant od ponad tygodnia znajduje się w zamkniętej becie. Gracze pytający o open betę nie pozostali bez odpowiedzi Riot! A ta jest optymistyczna!

open beta valorant

Zamknięte beta testy zawsze będą powodowały pewnego rodzaju niesprawiedliwość. Gracze, którym naprawdę zależy na grze mogą zostać pominięci, a Ci którzy ją posiadają niekoniecznie będą aktywnie brali w niej udział bo nagle znudzi im się po kilku dniach.

Jednak sama filozofia prowadzenia zamkniętych beta testów nie pozwala od razu przyjąć wszystkich chętnych do gry. Trzeba optymalizować serwery, uruchamiać kolejne i trzymać rękę na pulsie gdy coś się wykrzaczy. Tak właśnie było pierwszego dnia gdy przez niemal półtorej godziny nie można było zalogować się do gry.

Z tego też powodu na grupach i forach padają pytania czy gra doczeka się open bety. Na łamach polskiej oficjalnej grupy gry, oficjalny polski profil w bardzo optymistyczny sposób odpowiedział graczowi na zadane pytanie.

Gracz: Czy jest jakaś data w której zamknięta beta zmieni się w otwartą betę?

Valorant – Polska: Jeszcze nie ma podanej daty, ale jak tylko będzie – od razu Was poinformujemy 🙂

Oczywiście możemy sobie gdybać, jednak gdyby nie miało być open bety, gracz najpewniej nie doczekałby się oficjalnej odpowiedzi. Natomiast odpowiedź z użyciem słowa „Jeszcze nie (…), ale (…)” daje bardzo dużo do myślenia. Przy tego typu pytaniach odpowiedzi zawsze muszą być wyważone by nie wprowadzały niepotrzebnie w błąd. Czyżby zatem gra miała doczekać się open bety?