[AKTUALIZACJA] Riot NIE POZWALA na dzielenie się kontem Valorant.

Jeśli zastanawialiście się czy można dzielić się kontem z kolegami to Riot widzi w tym problemu. Nie ma pozwolenia na dzielenie się kontem.

dzielenie kont w valorant

Dzielnie się kontami w grach multiplayer najczęściej kończy się banem. Deweloperzy chronią się przez tego typu zachowaniami ponieważ często są one wynikiem boostingu kont. Gracze ze słabszymi umiejętnościami kupują sobie po prostu konto bądź usługę boostingu własnego konta aby grać na wysokich rangach mimo swoich niskich umiejętności.

[AKTUALIZACJA]

Informacje jakoby było zezwolone dzielenie się kontem wyniknęły z błędu działu Wsparcia w Riot Games. Otrzymałem informację od osób związanych z Riot Games, że dzielenie się kontami jest ZABRONIONE i może zaszkodzić to wielu graczom, którzy chcą dzielić się kontem Valorant.

Riot Games w przypadku bety Valorant podchodzi inaczej do tematu. Okazuje się, że gracze mogą swobodnie dzielić się kontami. Jedyne ostrzeżenie jakie płynie z wypowiedzi deweloperów jest takie, że gracze mogą zaszkodzić sobie bądź koledze w przypadku zbyt dużej różnicy umiejętności podczas rozgrywek rankingowych, których de facto jeszcze w grze nie ma.

Powyższa informacja została wysłana przez Dział Wsparcia w Riot Games, jednakże zanegowana przez oficjalny polski profil na Facebooku. Ten z kolei zarządzany jest przez agencję marketingową, która wygrała przetarg na obsługę kanałów społecznościowych firmy.

Pozostaje pytanie to ma tutaj rację. Dział Wsparcia czy oficjalny profil gry?