Riot pozwoli wyłączyć anti-cheat do Valoranta

Riot, który był krytykowany za wymuszenie ciągłego działania systemu anti-cheat w Valorant pozwoli go wyłączyć.

riot games banuje 1600 kont valorant

Vanguard został stworzony z myślą o skutecznym rozprawianiu się z oszustami w Valorant. Jednak już pierwszy tydzień pozwolił cheaterom na stworzenie aplikacji aimbotowych i wallhackowych.

Jednak to co najbardziej frustrowało graczy to ogromne uprawnienia Vanguarda, aplikacji zarządzającej mechanizmem anti-cheat, który musiał być do tej pory uruchomiony bez przerwy na komputerach graczy. Aplikacja jest o tyle kontrowersyjna, że ma najwyższe uprawnienia, co oznacza że jeśli hakerzy znajdą podatność i obejdą jej zabezpieczenia komputer gracza staje się w pełni kontrolowany przez hakerów.

Riot Games postanowiło zmienić zasady funkcjonowania aplikacji i teraz gracze będą mogli ją wyłączyć. Podczas włączania gry w okienku systemowym pojawi się ikona Vanguarda, którą będzie można wyłączyć.

Jak twierdzą w żartach deweloperzy:

nie sprzedajemy waszych danych do Chin.

Wyłączenie Vanguarda w trakcie rozgrywki w Valorant będzie skutkowało uniemożliwieniem gry. Aby przywrócić Vanguard do funkcjonowania gracze będą musieli ponownie zresetować komputer i uruchomić grę aby móc rywalizować w Valorant.

Dodatkowo Vanguard będzie blokował podejrzane aplikacje. Wszystkie ważne informacje będą pojawiały się w okienku notyfikacji aby przedstawić jak najbardziej jasne dane na temat problemu.