Riot zbanuje komputer cheatera w Valorant!

Valorant będzie musiał zmierzyć się z dużym napływem cheaterów. Jednak jeśli wierzyć zapewnieniom deweloperów system zbanuje komputer cheatera w Valorant.

valorant anti cheat ban komputer

Problem cheaterów w grach FPS istnieje niemalże od początków rozgrywek sieciowych. Aimboty i wallhacki to najpopularniejsze narzędzia polepszenia swojego niskiego ego w rozgrywkach multiplayer. Riot mówi jednak stop i zbanuje nie tylko konto gracza ale również komputer, na którym wykryto cheat!

Rito od pewnego czasu chwali się, że będzie posiadało najskuteczniejszy system anti-cheat na świecie. System ten skutecznie zablokuje cheatera i anuluje mecz, w którym wykryto oszusta by nie szkodzić innym graczom w rozgrywce.

Na łamach portalu techtudo.com.br pojawił się wywiad z jednym z pracowników Riot Games, w którym rozmawiano o systemie anti-cheat w Valorant. Okazuje się, że poza banem permanentnym na koncie pojawi się również czasowy ban na komputer, na którym gracz chciałby uruchomić Valorant, co powinno ograniczyć zapędy cheaterów do tworzenia nowych kont.

Oznacza to, że deweloperzy mocno skupiają się na banowanie hardware gracza, czego do tej pory nie zrobił żaden deweloper bojąc się o utratę zysków z zakupu kolejnej kopii gry czy dokonania mikrotransakcji.

W banowaniu cheaterów ma pomóc samo ucząca się sztuczna inteligencja nazwana Vanguard. System już teraz podobno potrafi rozpoznać aimbota i wallhacka jednak system będzie zwracał również szczególną uwagę na graczy, którzy zbyt często trafiają przeciwników przez ściany bądź potrafią mieć zbyt dużo celnych trafień.