Valorant bez systemu powtórek…

Deweloperzy wypowiedzieli się na temat systemu powtórek w Valorant. Póki co nie doczekamy się go w Valorant.

valorant bez systemu powtórek

Produkcje esportowe mają to do siebie, że muszą posiadać systemy powtórek, aby organizatorzy czy zespoły mogły analizować taktyki i błędy zawodników aby usprawniać to co już istnieje. Niestety deweloperzy nie pozostawiają złudzeń, systemu powtórek nie doczekamy się na premierę gry.

O złej decyzji poinformował jeden z deweloperów na łamach Reddita, ZealousApathy.

Dzień dobry przyjaciele. Chciałbym uściślić: nie dodamy systemu powtórek do gry na premierę (przepraszamy!). Zdecydowanie chcemy aby ta funkcja pojawiła się w grze za jakiś czas, ale nie za 7 lat jak miało to miejsce w League of Legends! Widzimy, że chcecie go wykorzystać w ten sam sposób co my i jesteśmy podekscytowani tym, w jaki sposób go wykorzysta społeczność…kiedy już go wydamy.

Mechanizm powtórek to złożony system, który wymaga sporych nakładów pracy. Niemalże żadna gra wydana w ostatnich latach nie posiadała systemu powtórek. Ten sam problem był z Overwatch i widać, że również Valorant będzie miał.

Rozumiem, że deweloperzy muszą ustawiać priorytety na niektóre mechanizmy i zastanawia mnie czy decyzja o odłożeniu wdrożenia powtórek do gry jest decyzją stricte biznesową (nie da firmie czystego zysku) czy analityczną (mały procent osób korzysta z systemów powtórek).