Ważne ogłoszenia Blizzarda w przyszłym tygodniu!

Szef Blizzard Entertainment poinformował, że w przyszłym tygodniu czekają nas ważne ogłoszenia.

ważne ogłoszenia dotyczące gier blizzarda w przyszłym tygodniu

Mike Ybarra, który aktualnie zajmuje stanowisko szefa Blizzard Entertainment, za pośrednictwem oficjalnej strony news.blizzard.com poinformował o zmianach jakie zostały wprowadzone w spółce. Co dla nas jednak ważniejsze, również o tym co czeka nas w najbliższych dniach. Daje jasno do zrozumienia, że gracze w przyszłym tygodniu mogą doczekać się ważnych ogłoszeń ulubionych gier takich jak Diablo, Warcraft czy Overwatch.

Większość wpisu Ybarry dotyczy zmian skupionych na inkluzywności, m.in. utworzeniu nowych stanowisk menadżerskich, którego członkowie będą odpowiadali za zapewnienie jak najlepszych warunków pracy bez strachu o seksizm, molestowanie czy rasizm. Cel ten pośrednio został osiągnięty po zwolnieniu niemal 40 pracowników zamieszanych w głośne w ostatnich miesiącach zarzuty związane z warunkami pracy czy nierównym traktowaniem kobiet.

Przyszły tydzień nastąpi dokładnie na kilka dni przed planowanym podsumowaniem kwartalnym i rocznym wyników finansowych Activision Blizzard. Dokładnie 3 lutego ponownie usłyszymy od włodarzy studia czy spółka osiągnęła oczekiwane wyniki oraz dowiemy się o planach na rozwój gier w 2022 roku. I to najpewniej w związku z podsumowaniem kwartalnym powyższe ogłoszenia będą powiązane.

Wiemy również, że musimy regularnie dostarczać [nową, przyp.red] zawartość i wprowadzać innowacje zarówno w naszych istniejących grach jak i poza nimi.

We also know we need to deliver content to our players on a more regular basis and innovate both in and beyond our existing games. We have some exciting things to announce, and I’ll be sharing more next week.

Czego możemy się spodziewać? Społeczność World of Warcraft zajęte jest mocno dyskusją na temat nowego rozszerzenia związanego z krainą smoków. Diablo może doczekać się daty premiery Diablo Immortal bądź ogłoszenia open bety, z kolei w przypadku Overwatch być może dowiemy się o potencjalnych terminach alfa bądź beta testów. Oczywiście może być również bardzo zdawkowo, należy spodziewać się wszystkiego.