74 tysięce kont zbanowanych w World of Warcraft

Deweloperzy poinformowali o zbanowaniu 74 tysięcy kont w World of Warcraft: Classic.

fala banów w world of warcraft classic

Blizzard robi czystki w swoich grach w związku z botami i automatami. Niedawno informowaliśmy Was o zmianach w Domu Aukcyjnym w World of Warcraft i ograniczaniu działania addonów, które mają wpływ na płynność serwerów, a dzisiejszego poranka okazało się, że w Diablo 3 zbanowano liczne konta botów.

Tym razem deweloperzy w World of Warcraft skupili się na botterach, którzy skutecznie utrudniają rozgrywkę uczciwym graczom. Funkcjonowanie botów w rozgrywkach gier multiplayer powoduje wiele szkód w ekosystemie. Blizzard przyznał, że usunięcie takich kont jest jednym z głównych priorytetów firmy.

Ostatecznie jak poinformował Kalvax, deweloperzy zlikwidowali ponad 74 tysiące kont w World of Warcraft Classic w obu Amerykach, Europie i Oceanii. Bany związane były z naruszeniem umowy licencyjnej, a mianowicie:

używania narzędzi automatyzujących rozgrywkę, typowe do farmienia zasobów czy eliminacji przeciwników znacznie skuteczniej aniżeli prawdziwi gracze.

Jak dodano, wiele kont botów zostało zbanowanych w trakcie nocnych rozgrywek bądź weekendowych . Konta te zostały zbanowane permanentnie, a prace nad wykrywaniem tego typu zachowań trwają niezmiennie przez zespół zajmujący się cheatami.

Zmiany w związku z używaniem botów czy addonów nie spodobało się wielu graczom, którzy przyznali, że to aktualnie jedyny sposób trzymający ich przy grze. Jednak jeśli spojrzeć na to całkowicie z boku nie wiem czy chciałbym takich graczy w swojej społeczności, którzy wbijają tylko aby nabić golda i zasoby i bawić się w handlarzy…