Bezpłatny Weekend z World of Warcraft. Problemy w EU

Wczorajszego wieczora rozpoczął się bezpłatny Weekend z World of Warcraft. Jednak gracze z regionu EU mają problemy...

darmowy weekend w world of warcraft

Bezpłatny weekend przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych graczy, również tych którzy posiadali już wcześniej subskrypcję World of Warcraft. Od wczoraj 5 listopada do 9 listopada do godziny 9 rano wszystkie postacie nieaktywnych graczy otrzymają dostęp do dotychczasowych siedmiu rozszerzeń włącznie z Battle for Azeroth. Nowi gracze zaś będą mogli prześledzić historię gry rozpoczynając swoją przygodę nową postacią od 1 poziomu.

Wraz z akcją Blizzard przygotował tzw. Timewalking Campaigns. Jeśli którakolwiek postać z Battle for Azeroth osiągnęła 50 poziom, graczowi udostępni się możliwość wyrównania poziomu trudności poszczególnych rozszerzeń do poziomu gracza. Dzięki temu, będzie mógł awansować od 10-50 poziomu przechodząc konkretną historię w Pandarii czy Northrend. Aby skorzystać z funkcji wystarczy porozmawiać z Chromie w Stormwind czy Orgrimmar.

Problemy z Welcome Back Weekend w Europie

Niestety nie obyło się bez problemów technicznych. Gracze z Europy po restarcie realmu nie mają możliwości gry swoimi nieaktywnymi postaciami. Problemy zgłaszane są od przynajmniej kilku godzin i mimo, że gracze zaczynają zgłaszać poprawne funkcjonowanie promocji, tak jeszcze z godziny wstecz są na Reddicie posty o problemach.

Być może blizzard powoli resetuje kolejne serwery, dzięki czemu więcej graczy zacznie w końcu utrzymywać dostęp do promki.

Szczegóły promocji znajdziecie na oficjalnej stronie World of Warcraft.