Black Friday na Battle.net – promocje w World of Warcraft

Blizzard uruchomił wyprzedaż "Black Friday" i wprowadził do sklepu cyfrowego nowe 'produkty'.

Blizzard rozpoczął promocje związane z Black Friday, który przypada na przyszły piątek zaraz po święcie Thanksgiving w Stanach Zjednoczonych. Tym razem wygląda na to, ze promocją objęte są przede wszystkim elementy i dodatki do transmogryfikacji (zmiany wyglądu) przedmiotów. Wierzchowce i zwierzaki nadal mają swoje standardowe, horrendalne ceny.

Najciekawszą nowością są 'transmogi’ pleców (płaszczy) zamieniające je w plecaczki ze słodziaśnymi Murlokami. Spekuluje się iż są to elementy, które miały pojawić się w sklepie na odwołanym Blizzconie. Można je kupić osobno, lub w zestawie z 6-miesięczną subskrypcją (w tym wypadku dodatkowo dostaniemy Goblina w kuli).

Drugim (moim zdaniem) godnym uwagi cyfrowym przedmiotem w promocji (40% obniżki ceny) jest transmog zestawu zbroi, który razem z Murlokami w plecaczku trafi do nowej zakładki w sklepie

Również uruchomiono promocyjne ceny gier:

Oczywiście do sklepu trafiają przedmioty wyższej jakości i klasy niż do samych gier. Lepsze modele, lepsze pomysły i lepsze wykonanie dla pojedynczych przedmiotów obniża wartość całej gry i zawartych w niej nagród. W przypadku World of Warcraft, gdzie płaci się za czas gry i za dodatki jest to praktyka, która utrwala bardzo negatywne trendy dla samej gry jak i dla społeczności. Atrakcyjne nagrody, które powinny trafić do gry do odblokowania w jej trakcie trafiają do sklepu niwelując spadająca ilość subskrypcji, co prowadzi do dalszej stagnacji lub degeneracji gry.

Aby nie być gołosłownym podam najnowszy przykład.
Otóż do gry W KOŃCU wracają Tier Sets – nagrody za udział w aktywnościach, które zniknęły… boooo tak sobie Blizzard wymyślił z oficjalnie niewiadomych powodów (wiadomo – to co wyjęli z gry chcieli nam później sprzedać, a w wypadku Shadowlands wepchnęli Tier Sety jako itemy legendarne). Dodano zestaw w patchu 9.2, gdzie elementy w niektórych klasach są po prostu wycięte sprzed dwóch dodatków i przemalowane pod paletę koloru nowych zestawów.

Wystarczy przyjrzeć się naramiennikom zestawów dla Demon Huntera i dla Szamana, aby poczuć jak by nam „pod okiem czołg jechał i strzelał” – w sensie, napluto nam w twarz. Dla porównania pojedynczy zestaw transmogu jest animowany, w pełni 3d (nie tak jak tier sety 2d), w całości z kompletnie nowymi elementami, oświetleniem i oryginalnymi elementami ozdobnymi.

Blizzard pomimo kolosalnych wpadek, afer i ogromnych spadków zaangażowania graczy nadal stosuje skandaliczne praktyki wyciągania kasy gdzie tylko się da.