Blizzard banuje boosting World of Warcraft

W opublikowanym na forum 'blue poście' Blizzard informuje o zmianie reguł w sprawie boostowania w World of Warcraft. Teraz polecą za to bany.

Wygląda na to, że Blizzard przestał tolerować społeczności zajmujące się boostowaniem wykorzystując jakiekolwiek zorganizowane mechanizmy poza grą. Oficjalnie zmieniają się reguły tego, co nie jest jest dozwolone przez 'zakłócanie gry’. Czyli reklamowanie usług '3rd party’ w różnych narzędziach gry przeznaczonych do czegoś innego.

Od dzisiaj nie wolno reklamować stron, serwerów i innych tego typu miejsc, gdzie dokonuje się 'handlu’ lub są one pośrednikiem w wymianie.

Organizacje, które operują pomiędzy serwerami oferując boosty również stają się zabronione i naruszają postanowienia EULA.

Organizations who disruptively advertise across all realms and establish escrow services are the primary target of this policy update. Guilds and individuals who are inviting players from another realm to join them in traditional game activities in exchange for gold are allowed, as they were before.

W tym samym czasie boostowanie nie jest całkowicie zakazane. Dozwolone jest poszukiwanie przez gracza pomocy przy jakiegoś rodzaju contencie w zamian za np. golda. Dozwolona jest pomoc np. gildii/innego gracza w takim wypadku, jeśli wymiana dokonuje się w grze.

That depends on the definition of “financially”. If it means an exchange of gold only without a middleman entity, then it sounds like the same sort of guild activities players have been enjoying for 17 years, which are not the focus of this policy update.

Trochę dziwi mnie tak powolna reakcja Blizzarda na ten problem. Grę od dawna trapią problemy typu boosting lub botting i gracze o tym głośno mówią od dawna.

Niestety Blizzard sam umożliwia rozliczenia takiego kontrowersyjnego zachowania poprzez WOW Token – i nieźle na tym sobie dorobił przy okazji.