Blizzard kasuje produkcję Warcraft mobile

Blizzard zrezygnował z produkcji Warcraft mobile - niezapowiedzianej produkcji na telefony komórkowe.

Warcraft Mobile skasowany

Nieogłoszona produkcja Warcraft mobile została anulowana. Informację tą dostarczył portal Bloomberg i dobrze zorientowany insider Jason Schreier. Po niemal 3 latach od rozpoczęcia produkcji Activision Blizzard i Netease skasowali produkcję.

Na wstępnie należy podkreślić jedną rzecz. Temat nie dotyczy powstającego już Warcraft Arclight Rumble, nowej gry o mechanice podobnej do Clash Royale. Blizzard już rok temu dewelopował dwie gry mobilne Warcraft. Zostało to potwierdzone podczas podsumowania wyników finansowych drugiego kwartału 2021 roku. I to właśnie ta nieogłoszona produkcja została anulowana, a prace nad Arclight Rumble idą pełną parą.

warcraft arclight rumble bez loot boxów i nft

Warcraft mobile anulowany z powodu warunków finansowych

NetEase zwolniło zespół ponad 100 programistów, których zadaniem było tworzenie gry. Tylko niewielu osobom z tej grupy zaoferowano transfery wewnętrzne. Obie firmy nie zgodziły się co do warunków finansowych współpracy i ostatecznie wstrzymano projekt. Tak przynajmniej twierdzi osoba biorąca udział w ustaleniach biznesowych między firmami, która prosi o anonimowość.

Anulowany projekt nosił nazwę Neptune. Miał być rozbudowaną grą online RPG osadzoną w świecie World of Warcraft. Nie był to port WoWa na urządzenia mobilne, a spin-off serii osadzony w innym okresie. Zarówno rzecznik NetEase jak i Activision Blizzard odmówili komentarza w tej sprawie.

Premiera produkowanej w dalszym ciągu gry Warcraft Arclight Rumble ma odbyć się jeszcze w 2022 roku.