Blizzard oddaje hołd Reckfulowi dodając jego NPC w World of Warcraft Shadowlands

Reckful, który niedawno odszedł z tego świata, zostanie upamiętniony przez Blizzarda poprzez własnego NPC, który pojawi się w World of Warcraft Shadowlands.

reckful world of warcraft shadowlands

Byron „Reckful” Bernstein to osobistość znana bardzo dobrze wielu fanom esportu w World of Warcraft i Hearthstone. Odnoszący sukcesy popularny streamer cierpiał na depresję i miesiąc temu popełnił samobójstwo.

Był jednak przykładem osoby, który zawsze był pełen pozytywnej energii, wspierał swoich fanów i rzadko kiedy słyszało się o jego problemach ze zdrowiem, szczególnie tym psychicznym.

Blizzard chcąc uczcić pamięć Reckfula postanowił dodać do gry instruktora klasy Rogue w World of Warcraft Shadowlands. I mimo, że posiadał już swojego NPC o nazwie Byron Burnside, Blizzard był świadomy, że gracze kojarzyli go z jego nicka. I mimo, że większość instruktorów klasy Rogue znajduje się w Old Town, tak jego postać zostałą umiejscowiona w Catehedral of Light. Dlaczego akurat Rogue? Reckful znany był z gry właśnie tą klasą

W aktualnej wersji gry dialogi z Reckfulem kończą się bez żadnej akcji, natomiast jest raczej pewne, że proces treningu u Reckfula zostanie uruchomiony bliżej premiery gry.

Deweloperzy niejednokrotnie już upamiętniał graczy w swoich grach. Jest to zawsze miły gest, a zapewne i szczególnie kojący dla rodzin w żałobie.

World of Warcraft Shadowlands ma pojawić się na PC w ostatnim kwartale tego roku.