Cena Edycji Kolekcjonerskiej World of Warcraft Shadowlands w polskich sklepach powala na kolana

W zeszłym tygodniu poznaliśmy zawartość Edycji Kolekcjonerskiej World of Warcraft Shadowlands. Niestety polska cena gry jest niemal taka sama jak EK WoW Classic.

polska cena edycji kolekcjonerskiej world of warcraft shadowlands

Edycja Kolekcjonerska World of Warcraft Shadowlands, która po jej ujawnieniu była dostępna w amerykańskim i międzynarodowym sklepie Blizzard Gear Store została wyprzedana dosłownie w kilka godzin.

Podczas oficjalnego streamu deweloperzy zaznaczyli jednak, że gra będzie dostępna w sprzedaży u lokalnych dystrybutorów w kolejnym tygodniu. Jako, że jesteśmy już w połowie tygodnia postanowiłem sprawdzić ofertę polskich sklepów.

Gra pojawiła się już w przynajmniej 3 polskich sklepach. Wszędzie w tej samej cenie wynoszącej niemalże 550 złotych. Jest to dosyć wysoka cena jak na taką edycję. Dosłownie o 50 złotych drożej nabyłem Edycję Kolekcjonerską World of Warcraft Classic, która w zestawie posiadała masywną figurkę Ragnarosa. Zrobiłem to i tak po zawyżonej cenie ponieważ za późno ją kupiłem.

Oczywiście można dyskutować o wartości dodatków, których w Edycji Kolekcjonerskiej World of Warcraft Shadowlands jest znacznie więcej niż w Classicu, jednakże są to głównie dodatki cyfrowe. W fizycznej edycji Shadowlands znajdzie się jeszcze artbook, podkładka pod mysz oraz cztery przypinki reprezentujące każdy pakt dodatku.

Na cenę ma również wpływ osłabionej wartości złotówki, który aktualnie utrzymuje się w granicach ok 4 złotych (kurs sprzedaży banków w PL).

Edycję Kolekcjonerską World of Warcraft Shadowlands można aktualnie nabyć w następujących polskich sklepach:

Jeśli nie chcecie mieć powtórki z zabawy w postaci zawyżonych cen, zabezpieczcie swoje kopie już dzisiaj.