Dzień Smoka, pierwsza powieść w świecie Warcraft ponownie w sprzedaży!

Wydawnictwo Insignis postanowiło wydać reedycję pierwszej powieści w świecie Warcraft, Dzień smoka, która trafiła do przedsprzedaży!

premiera Warcraft Dzień Smoka już 29 czerwca

Wydawnictwo Insignis kontynuuję plan wydawniczy klasycznych powieści ze świata Warcraft. Tym razem na warsztat wzięto pierwszą wydaną w Polsce książkę Richarda A. Knaaka Dzień Smoka, który swoją premierę w naszym kraju ma za 8 dni tj. 29 czerwca.

Powieść po raz pierwszy została wydana przez wydawnictwo ISA w 2001 roku. Reedycja książki znalazła się w ramach serii Blizzard Legends, a jak informuje Insignis, książka została przetłumaczona na nowo. Można się więc spodziewać spolszczonych nazw własnych.

Dawno temu, w spowitych mgłą niepamięci czasach, Azeroth zamieszkiwały najprzeróżniejsze niezwykłe stworzenia. Tajemnicze elfy i śmiałe krasnoludy współistniały z plemionami ludzi w harmonii, ciesząc się pokojem. Było tak do chwili, w której przybycie demonicznej armii, znanej jako Płonący Legion, na zawsze zburzyło porządek świata. Dziś orkowie, smoki, gobliny i trolle toczą walkę o dominację nad rozproszonymi, skłóconymi królestwami. W ten oto sposób realizuje się złowieszczy plan, który zadecyduje o losach świata Warcraft.

W wyniku niepokojących napięć między najwyżej postawionymi czarodziejami świata, buntowniczy mag Rhonin wyprawia się w niebezpieczną podróż na opanowane przez orków ziemie Khaz Modan. Podczas swojej ekspedycji Rhonin odkryje zatrważający spisek, mroczniejszy niż wszystko, z czym do tej pory się zetknął. Jeśli w świecie Azeroth ma nastać kolejny świt, Rhonin będzie musiał zawrzeć niebezpieczny sojusz z pradawnymi istotami powietrza i ognia.

Osoby, które planują zakup książki mogą składać zamówienia przedpremierowe pod tym linkiem.

Jeśli więc jesteście fanami Warcrafta, kochacie fantasy z długouchymi elfami i przysłaniającymi niebo smokami, z oszałamiającą magią i szczękiem oręża lub po prostu szukacie niewymagającej, ale wciągającej i pełnej żywej akcji lektury na wakacje, nie wahajcie się sięgnąć po nowości spod szyldu uniwersum Warcrafta nakładem Wydawnictwa Insignis.