John Hight opuszcza zespół World of Warcraft?

Na serwisie Twitter pojawił się wpis Prezydenta Blizzard Mikea Ybarry z ogłoszeniem o pracę dla chętnego na stanowisko Executive Producer w World of Warcraft.

Mike Ybarra poszukuje pracownika na stanowisko Executive Producer w World of Warcraft. To stanowisko jest aktualnie zajęte przez Johna Highta, osobę o ogromnym doświadczeniu (i z tego co udało mi się znaleźć w sieci) o wysokich ocenach i o pozytywnych recenzjach od współpracowników.

Jak do tej pory nie udało mi się odnaleźć potwierdzenia informacji o odejściu Johna z Blizzarda. Jedynymi poszlakami są jego profil LinkedIn podający jego pozycję w firmie jako „General Manager” i treść ogłoszenia na Twitter mówiąca o 'pomocy’ przy prowadzeniu IP – a więc nie samo zastąpienie kogoś, a powiększenie zespołu.

Wygląda zatem na to, że John skupi się na bardziej ograniczonym spektrum zadań wokół WOWa, ale nie odchodzi z firmy (przynajmniej w najbliższej przyszłości).

Powstałe miejsce ma wypełnić nowy Executive Producer, który jak wynika z treści ogłoszenia będzie podwładnym i będzie odpowiadał przed General Managerem całego projektu jakim jest World of Warcraft – czyli przed Johnem.

Mniej zorientowani gracze mogą kojarzyć Johna Highta z dość mocno krindżowych, boomerskich i zamulonych Blizzconowych filmików i zapowiedzi.

Ci bardziej zorientowani mogą go też kojarzyć np. z filmików kanału Talliesin&Evitel, gdzie nader stonowana osoba Johna i jego nazwisko wielokrotnie prezentowana jest w niezwykle ekskluzywnej, pełnej piany i szampana komediowej formule.

Warto zobaczyć skecz w materiale T&E (już na samym początku), John bywał tam dość często bohaterem humorystycznym.

Jednak niech komediowe skecze i styl bycia bohatera tego wpisu nie zmyli nikogo – ta osoba to prawdziwy zakulisowy rekin branży gier i rozrywki zajmujący topowe stanowiska od 1990 roku. Niech przemówi kilka tytułów, które pomógł pokierować zanim trafił do Blizzarda: C&C Red alert 2, Neverwinter Knights, Shadow of the Colossus, God of War 3, itd.
Pełna, robiąca wrażenie lista firm i tytułów nad którymi pracował jest na jego koncie LinkedIn.

Jedno jest pewne – Blizzard przechodzi ogromne przemeblowanie i restrukturyzację na najwyższych stanowiskach.