Oficjalna data premiery World of Warcraft Burning Crusade Classic!

Niedawne przecieki (spowodowane zbyt wczesnym opublikowaniem elementów promocyjnych na platformie Battle Net) właśnie zostały oficjalnie potwierdzone w oficjalnym poście na stronie Blizzarda.

Oficjalna data premiery World of Warcraft The Burning Crusade Classic to 1 czerwca 2021. Prepatch (aktualizacja przed premierą dodatku) wyznaczono na 18 maja. Każda postać będzie musiała dokonać wyboru, czy chce przejść do nowego dodatku Burning Crusade Classic, czy pozostać na serwerach World of Warcraft Classic. Będzie również istniała zapowiedziana na BlizzcOnline możliwość odpłatnego zdublowania postaci i przeniesienia jednej do nowej ekspansji i pozostawienia jej kopii w oryginalnym WOW (35$).

Premiera będzie miała miejsce w tym samym czasie na całym świecie. Godziny zostały podane na grafice przygotowanej przez Blizzard. Europę reprezentują 2 strefy czasowe, Polskę obejmuje 12.00AM CEST (Czas Środkowoeuropejski Letni) oraz 11.00PM BST (Wielka Brytania).

Blizzard ogłosił również cenę za Edycję Deluxe Burning Crusade Classic, która zawiera wierzchowca Viridian Prismal Hunter, 30 dni czasu gry, Character Boost oraz dwie zabawki (dym unoszący się za postacią w trakcie biegania oraz kamień teleportu Hearthstone). Cena za pakiet Deluxe to 69.99$ (dolarów amerykańskich), co daje w przeliczeniu na PLN około 266 zł.

W opublikowanym z okazji Investors Call obwieszczeniu dyrektora działu PR Andrew Meyera ujawniono, iż będzie także dostępny do zakupu „Dark Portal Pass” za 39.99$ zawierający boost postaci do 58 poziomu (wyłączając Darenei i Blood Elfy).
Przedmioty te opisywaliśmy w artykule „Nagrody za zakup edycji Deluxe The Burning Crusade Classic„.