Plaga zombie pustoszy serwery World of Warcraft w wydarzeniu poprzedzającym Shadowlands

Na serwery testowe World of Warcraft trafiło wydarzenie poprzedzające nadchodzący dodatek Shadowlands, w którym zombie robią totalne spustoszenie.

plaga opanowała serwery testowe world of warcraft shadowlands

Deweloperzy uruchomili już na serwerach testowych wydarzenie poprzedzające start kolejnego dodatku World of Warcraft Shadowlands. Większość stolic Azeroth została opanowana przez krwiożerczą plagę zombie, która krąży po ulicach miast, zarażając wszystkich napotkanych NPCów, również tych którzy oferują graczom zadania. Ci następnie zapełniają szeregi plagi uczestnicząc w kolejnych eliminacjach.

Co ciekawe, gracze, którzy zostaną zaatakowani przez plagę otrzymają zombie-umiejętności, które pozwalają im zarażać dalej innych przyspieszając rozprzestrzenianie się plagi. Zaznaczam jednak, że wydarzenie to nie jest dostępne na serwerach live, a na test realmie gdzie deweloperzy mogą przeanalizować zachowanie graczy i usprawnić balans gry przed oficjalną premierą tego wydarzenia.

Nie jest jasne czy wydarzenie to działa tak jak powinno. Gracze, którzy zajmują się głównie handlem i korzystaniem z Auction House mogą mieć problem gdy zobaczą, że większość NPCów jest wybita, co uniemożliwi im zarabianie golda. Jednak co gorsza, graczom już udało się przenieść chorobę poza granice miast i rozprzestrzenia się już po całym świecie.

Ci, którzy czują się zagrożeni owym wydarzeniem mogą spać spokojnie. Jeremy Feasel, World of Warcraft Game Designer ujawnił, że plaga pojawi się w grze tylko na kilka godzin i nie zostanie w niej na dłużej. Ma być jedynie ciekawym uzupełnieniem historii dla tych, którzy od pierwszych godzin będą przygotowywali się do nowego rozszerzenia. Natomiast gracze, którym będzie zależało na zdobyciu potężnego lootu będą musieli udać się do Northrend gdzie spotkają wielu potężnych bossó podczas Inwazji Plagi.

Wydarzenie będzie powiązane bezpośrednio ze zwiastunem Shadowlands, które oglądaliśmy podczas zeszłorocznego BlizzCon 2019. Bolvar utracił koronę Króla Lisza, która to następnie została zniszczona przez Sylvanas.