Polski zawodnik Warcraft 3 zbanowany na 6 miesięcy za szerzenie nienawiści

Warcraft 3: Reforged nie miał dobrego startu. Nie najlepiej ta historia zakończy się również dla polskiego zawodnika, który został zbanowany na 6 miesięcy za szerzenie nienawiści.

polski zawodnik warcraft 3 zbanowany

Problemy ze stabilnością zremasterowanej wersji Warcraft 3 dają się wszystkim mocno we znaki. Podczas trwania turnieju Warcraft 3 Global Clan Cup #1 polski zawodnik miał problemy z serwerami gry przez co miał ogromne skoki pingu. Z tego też względu mecz został zakończony przed czasem.

TeRRoR próbował tłumaczyć adminom, że to wina serwera i mecz powinien zostać zrestartowany. Niestety zasady włodarzy turnieju mówiły, że jeśli przeciwnik zgodzi się na restart to gracze zagrają ponownie mecz od nowa. Natomiast rosyjski zawodnik TGW, z którym grał nasz rodak uznał, że miał przewagę w grze i zażądał automatycznego zwycięstwa. I historia mogłaby się zakończyć gdyby nie to, że TeRRoR streamował swoją rozgrywkę. I jeszcze angielskie wyzwyska raczej nie podpadłyby pod szerzenie nienawiści, ale najwyraźniej miły fan z Polski postanowił powiadomić włodarzy o tym co już powiedział po Polsku. Całość do obejrzenia poniżej.

Efektem tego jest ban na 6 miesięcy w rozgrywkach turnieju. Oczywiście to tylko jeden turniej ale również aż jeden turniej zważywszy na niezbyt dużą liczbę organizowanych eventów w Warcraft 3.

Zawodnik przeprosił za swoje zachowanie prezentując oświadczenie na Twitterze.