Powstaje remake Warcraft II na silniku W3: Reforged!

Twórcy Hive Workshop postanowili odtworzyć w całości kampanię Warcraft II na silniku W3:Reforged.

remake Warcraft 2 na silniku Warcraft 3 Reforged

Warcraft III: Reforged przeszedł przez piekło. Od świetnej zapowiedzi i mega fajnego demka na BlizzCon 2018 po tragiczną w skutkach premierę z wybrakowanymi funkcjami i najniższą możliwą oceną na łamach Metacritic. Jednak remake Warcrafta II na silniku odnowionego Warcrafta III spowoduje, że najpewniej kupię tą produkcję tylko dla tej kampanii.

Warcraft II Tides of Darkness oraz Warcraft II Beyond the Dark Portal były pierwszymi strategiami, w które miałem okazję zagrać w swoim życiu. To właśnie dzięki tej produkcji zakochałem się w grach Blizzarda i do dnia dzisiejszego jestem z nimi mocno związany.

Dlatego też z dużą radością obejrzałem dziś zwiastun kampanii Warcraft II w pełni odtworzonego na silniku Warcraft III Refroged. Grupa Hive Workshops zabrała się nie tylko za odtworzenie mechanik misji ale również w pełni odtworzone jednostki. Pamiętacie Balisty, Katapulty, Gnomish Flying Machine czy Giant Turtle? Wszystkie te jednostki zostały w pełni odtworzone! Galerię jednostek i zrzuty z gry prezentujemy poniżej.

Aktualnie dostępne są tylko 4 misje, ale grupa będzie pracowała nad dalszymi misjami, aby doprowadzić do wprowadzenia całej pełnoprawnej kampanii.

Projekt dostępny jest bezpłatnie dla wszystkich posiadaczy Warcraft 3: Reforged. Tych z Was, którzy chcą wypróbować swoich sił w odtworzonej kampanii Warcraft 2 odsyłamy pod ten adres.