Ruszył polski pre-order planszówki World of Warcraft: Wrath of the Lich King za 179,99PLN!

Sklep internetowy muve.pl należący do Cenegi uruchomił pre-order polskiej wersji gry planszowej World of Warcraft: Wrath of the Lich King, która będzie kosztowała 179,99PLN!

polski preorder gry planszowej World of Warcraft Wrath of the Lich King

Blizzard zapowiedział zupełnie nową grę planszową w świecie World of Warcraft: Wrath of the Lich King. Wczorajszego dnia pojawił się zwiastun prezentujący pierwsze spojrzenie na grę pokazujące figurki z gry i planszę, na której będzie odbywała się rozgrywka.

Mechanika gry oparta jest na systemie Pandemic, w której zagracie legendarnymi bohaterami i poprowadzicie inwazję na Północną Grań. Wspólnymi siłami zgładźcie hordy nikczemnych nieumarłych, pokonajcie zagrożenia czyhające w tej krainie i w końcu sforsujcie bramy Cytadeli Lodowej Korony.

Podczas rozgrywki każdy z uczestników wciela się w jednego z bohaterów Azeroth, który posiada unikatowe zdolności. Kluczem do zwycięstwa jest ich umiejętne wykorzystanie i trafne rozdzielanie zadań. World of Warcraft: Wrath of the Lich King jest grą w pełni kooperacyjną, co oznacza, że wszyscy razem wygramy lub poniesiemy klęskę. 

Celem gry jest pokonanie Króla Lisza. Aby dotrzeć do jego fortecy, Cytadeli Lodowej Korony, uczestnicy muszą oczyścić sobie drogę, wykonując misje w każdym z 3 regionów. Dodatkowo Północna Grań opanowana jest przez Plagę, nieprzeliczoną armię nieumarłych reprezentowaną przez ghule i plugastwa, które należy na bieżąco powstrzymywać przed rozprzestrzenianiem. 

Sklep internetowy muve.pl ruszył już z zamówieniami przedpremierowymi gry, którą będzie można kupić za 179,99 PLN. Za polską wersję gry odpowiada wydawnictwo REBEL, które od dekad specjalizuje się w grach planszowych. Premiera gry zaplanowana została na październik 2021 roku.