Speedrunner pobił rekord w levelowaniu do 60 poziomu w World of Warcraft Classic

Streamer WoWa właśnie pobił rekord speedrunu w levelowaniu postaci do 60 poziomu w World of Warcraft Classic.

world of warcraft classic rekord levelowanie

Klasyczna wersja WoWa wymuszała na graczach bardzo długi grind aby awansować na najwyższy poziom. Od tego czasu w WoWie bardzo dużo się zmieniło w tej materii, ale ci, którzy chcieli ponownie poczuć ten trud otrzymali szansę w World of Warcraft Classic.

Zeegers, streamer WoWa pobił właśnie rekord świata w najszybszym levelowaniu postaci od 1 do 60 poziomu w ciągu dokładnie 36 godzin i 12 minut. Dokonał tego w kategorii Real Time Aided co oznacza, że musiał korzystać z pomocy innych graczy podczas eliminowania mobów, a licznik rekordu nie był stopowany podczas wylogowania się z gry, czy przerwy na drzemkę. Poprzedni rekord należał do arlaeusa, który dokonał tego wyczynu aż o 12 godzin więcej bo w czasie 50 godzin 27 minut i 50 sekund.

Jak twierdzi sam rekordzista aby pobić rekord musiał spędzić około 4 godzin na eliminowaniu różnych mobów dobijając do 25 poziomu bohatera oraz ogromnej liczbie dungeonów w Zul’Farrak i Zul’Gurub. Co ciekawe Zeggers był w stanie grać przez ponad 24 godziny w trybie ciągłym.

Co ważne dużo uwagi skupiono na trasach i synchronizacji z odrodzeniem się mobów. Dwa ostatnie poziomy dosłownie przeleciał w około 3 minuty dzięki grindowaniu Zulian Crocolisk, których ubił aż 57000 za co otrzymał 625 zestawów monet (1875 łącznie). Dzięki monetom mógł rezlizować zadania na zdobycie przedmiotów za które następnie otrzymywano doświadczenie.

Oczywiście w innych kategoriach grę można grindować w jeszcze krótszym czasie, ale jest to absolutny rekord pod względem ciągłej gry.