Statuetka Arthasa chińskiej edycji Warcrafta III w oficjalnej światowej sprzedaży!

Blizzard rozpoczął przesprzedaż statuetki Arthasa Menethila, która dostępna była wraz z Edycją Kolekcjonerską Warcraft III: Reforged.

statuetka Arthasa z Warcraft 3 w przedsprzedaży

Dzisiejszego dnia na chwilę przed rozpoczęciem Gamescom 2020, Blizzard postanowił zaktualizować ofertę produktową na łamach swojego sklepu internetowego. Największe zamieszanie wywołała statuetka Arthasa, która oferowana była tylko w kolekcjonerce Warcraft III: Reforged na terenie Chin.

Nieudany start produkcji, a do tego figurka, która była dostępna tylko dla Chińczyków spowodowała katastrofę marketingową remastera najlepszej odsłony strategicznego Warcrafta. Pamiętne oceny 0,5 na Metacritic nie pomogły produkcji odzyskać zainwestowanych pieniędzy, a Blizzard przekonał się na własnej skórze czym są prawa rynku. Zdaje się, ze poszedł po rozum do głowy i postanowił sprzedawać statuetkę również poza Chinami. Tym razem jednak nie sygnując jej Warcraftem III, a World of Warcraft. Jednak sytuacja ta ma miejsce na międzynarodowym sklepie.

Statuetka jest dostępna w przedsprzedaży z planowaną wysyłką na 1 listopada 2020 roku. Jej cena wynosi aktualnie 213€ i możecie ją nabyć bezpośrednio w oficjalnym sklepie Blizzarda.

Muszę przyznać, ze imitując brąz statuetka prezentuje się naprawdę ciekawie.