Twórca sukcesu Warcrafta – Chris Metzen wraca do pracy nad uniwersum!

Legenda gamingowego świata, twórca sukcesu Warcrafta - Chris Metzen, powraca do pracy nad tym uniwersum.

chris metzen wraca do pracy nad World of Warcraft

Jeden z ojców sukcesów świata Warcraft, Chris Metzen wraca do pracy nad World of Warcraft. Informacja ta pojawiła się publicznie na profilu Johna Hight, General Managera franczyzy Warcraft w Blizzard Entertainment. Chris co prawda nie będzie bezpośrednio odpowiadał za tworzenie fabuły, ale skupi się na doradzaniu zespołowi kreatywnemu.

Chris Metzen był związany z Blizzardem w latach 1994-2016. Był bezpośrednio odpowiedzialny za sukces Warcraft III Reign of Chaos, Warcraft III The Frozen Throne jak i World of Warcraft w pierwszej dekadzie istnienia. Po odejściu z firmy skupił się prywatnym życiu, a od niedawna wspólnie z przyjaciółmi rozpoczął produkcję swojej pierwszej gry planszowej. Nie przeszkodziło to jednak w kontynuowaniu współpracy z firmą. W dalszym ciągu podkładał głos Thrallowi w kolejnych cinematikach i dodatkach Safe Heaven, Battle for Azeroth czy Shadowlands. Był również obecny podczas panelu Q&A na BlizzCon 2018, gdzie miałem okazję zrobić sobie z nim taką oto foteczkę.

W nowej roli będzie konsultantem kreatywnym i być może fani World of Warcraft zyskają w końcu porządnie zaplanowaną fabułę. Czego i sobie i Wam życzę.