Warcraft 3 Reforged z szansą na remaster?!

Od sukcesu Diablo 2 Resurrected zależy przyszłość Warcrafta 3 Reforged. Gra może zostać zaprojektowana od nowa!

remaster Warcraft 3 Reforged

Niecodzienną informację otrzymałem od jednego z naszych czytelników. Z podesłanego przez niego linka do kanału dużego polskiego influencera World of Warcraft, Nexosa wynika, że Warcraft 3 Reforged może doczekać się remastera tworzonego przez Vicarious Visions! Jest to dosyć niecodzienna informacja zważywszy na fakt, że Warcraft 3 Reforged został przez graczy uznany najgorszym remasterem wszechczasów.

Remaster remastera Warcraft 3

Warcraft 3 Reforged został wydany na początku 2020 roku. I był to jednocześnie gwóźdź do trumny deweloperów ponieważ zaprezentowana gra była bardzo mocno okrojona względem oryginalnej gry, a dodatkowo deweloperzy na kilka miesięcy przed premierą wycofali się z obiecywanych wstawek cinematikowych podczas misji.

Jak wynika z informacji jakie posiada Nexos, Blizzard planuje wyciągnąć z zespołu Vicarious Visions kilka osób, które miałyby zająć się naprawą gry. Co jednak jeszcze ciekawsze, według deweloperów grę za darmo mieliby otrzymać posiadacze Warcraft 3 Reforged, którzy złożyli zamówienia przedpremierowe jak i osoby, które grę zwróciły.

Przyszłość tego projektu zależy jednak od tego, jak przyjęte zostanie Diablo 2 Resurrected. Czytając opinie w internecie przynajmniej w moim odczuciu gra zbiera pozytywne noty. Są co prawda jakieś problemy na konsolach, a niektórzy plują na dewelopera bo nie wydał wersji pudełkowej, natomiast nie zmienia to faktu, że jest to po prostu odnowione Diablo 2, które deweloperzy zapowiadali i które dowieźli bez większych problemów (no może poza znikającymi postaciami bądź poziomami pierwszego i drugiego dnia po premierze).

Czy chciałbym zobaczyć odnowionego Warcrafta 3 Reforged? Na pewno. Gry nie kupiłem dla zasady gdy dowiedziałem się, że zostanie okrojona. Utwierdziłem się w tym przekonaniu jeszcze bardziej po kolejnych nieogłoszonych cięciach (jak system rankingowy i ladder). Mam nadzieję, że z Vicarious Visions na pokładzie Blizzard w końcu odżyje i dowiezie produkt, którego oczekują gracze.