Warcraft mobile poznamy we wtorek, 3 maja o 19:00

Dzisiejszego wieczora Blizzard ujawnił, że prezentacja Warcraft mobile nastąpi we wtorek 3 maja o 19:00.

Warcraft mobile z zapowiedzią 2 maja o 18:00

Na koniec weekendu majówkowego poznamy plany Blizzarda dotyczące Warcraft mobile. Gra ma zostać zaprezentowana już we wtorek, 3 maja o godzinie 19:00 czasu polskiego. Pierwotnie o produkcji dyskutowano już w lutym kiedy to podczas podsumowania kwartalnego dla inwestorów ujawniono prace nad mobilnym Warcraftem. Oficjalnie cały świat usłyszał o Warcraft mobile podczas prezentacji road mapy gier w świecie Warcrafta w marcu tego roku.

Na ten moment nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących produkcji. Chodzą plotki, że może być czymś w stylu Pokemon GO lub The Witcher: Monster Slayer, jednak nie zostały one potwierdzone.

Więcej na temat produkcji ujawnił Jason Schreier z Bloomberga, który posiada potwierdzone informacje od swoich informatorów. Według jego opinii Blizzard tworzy aktualnie dwie gry mobilne w świecie Warcraft. Jedną jest podobna do wymienionej wyżej Pokemon GO, druga natomiast w stylu clasha (podobna do Clash of Clans czy Clash Royale). Rzekomo obie gry są nad wyraz dobre.

Dotychczas Blizzard wyprodukował dwie gry mobilne. Pierwszą jest port Hearthstone, drugą natomiast Diablo Immortal, które pojawi się jednak również na PC.