World of Warcraft Shadowlands najszybciej sprzedającą się grą PC w historii!

World of Warcraft Shadowlands pobił historyczny rekord sprzedaży gry na PC w ciągu pierwszych 24 godzin!

rekord sprzedaży world of warcraft shadowlands

Najnowszy dodatek World of Warcraft miał swoją premierę 24 listopada. Rozszerzenie nie tylko wyciszyło kontrowersje związane ze słabym Battle for Azeroth, ale również stało się najszybciej sprzedającą się grą w historii na platformie PC.

Activision Blizzard na łamach swojego kanału dla inwestorów zamieściło notkę prasową, w której zaprezentowano wyniki sprzedaży w pierwszych 24 godzinach od premiery gry. World of Warcraft Shadowlands sprzedano w ponad 3,7 milionach kopii. Tym samym nowe rozszerzenie WoWa przebiło poprzedni rekord należący do Diablo III, a który to wynosił 3,5 miliona kopii.

Co jednak ważne deweloperzy pochwalili się również kilkoma ciekawymi statystykami:

  • W miesiącach zbliżających się do premiery oraz do dnia premiery, gra osiągnęła najwyższą liczbę graczy z miesiączną lub długoterminową subskrypcją porównując do tego samego okresu przed premierami jakiegokolwiek dodatku World of Warcraft w ciągu ostatniej dekady,
  • gracze spędzili więcej czasu w Azeroth w ciągu tego roku niż w jakimkolwiek roku przez ostatnie 10 lat.
  • Czas spędzony w grze tylko w tym roku wzrósł niemalże dwukrotnie do tego samego okresu w poprzednim roku.

Pozostaje pytanie czy rekord utrzymany zostanie do 10 grudnia, kiedy to ruszy oficjalna sprzedaż Cyberpunk 2077. Sam jestem jednak o to spokojny ponieważ Cyberpunk jest grą zaprojektowaną na wszystkie platformy i niekoniecznie PC może okazać się tą kluczową.