World of Warcraft zyska 100 nowych deweloperów z zamykanej gry Spellbreak

Blizzard kupił studio Proletariat, które na początku 2023 roku zamknie serwery swojej gry Battle Royale Spellbreak, a które to skupi się nad pracami deweloperskimi World of Warcraft.

World of Warcraft Dragonflight zyskał 100 nowych deweloperów

Dzisiejszego dnia studio Proletariat poinformowało o zakończeniu wsparcia gry free-to-play Battle Royale Spellbreak, które nastąpi na początku 2023 roku. Studio nie podało przyczyn zakończenia projektu jednak portal VentureBeat dotarł do informacji, z których wynika, że Blizzard kupił całe studio, a wszyscy pracownicy rozpoczną prace nad wsparciem działu World of Warcraft i premiery nowego dodatku Dragonflight zapowiedzianego w kwietniu tego roku.

Informacje te potwierdził przedstawiciel Blizzarda, który potwierdził, że planuje przejąć studio Proletariat, by wzmocnić personel deweloperski gry World of Warcraft. Jest to kolejne tak duże przejęcie. W zeszłym roku potwierdzono, że spółka Vicarious Visions, która do tej pory zajmowała się tworzeniem remasterów dla holdingu Activision Blizzard King wejdzie w skład Blizzard Entertainment.

SpellBreak od studia Proletariat była grą dostępną całkowicie za darmo w modelu free-to-play. Rozgrywka skupiała się na mechanice Battle Royale w klimacie fantasy, w której gracze tworzyli własnych magów i walczyli z pozostałymi graczami na dużej arenie. Produkcja nie była bardzo oblegana, jednakże na plaformie Steam zbierała bardzo pozytywne recenzje. Być może właśnie to spowodowało, że Blizzard zdecydował się na kolejne przejęcie.

Źródło: VentureBeat