Wspomnienia Sylvanas – 9.2 in-game cinematic (SPOJLERY!)

Na serwerach testowych Blizzard udostępnił dwie istotne sceny filmowe dotyczące Sylvanas Windrunner.

Serwery testowe World of Warcraft zostały zaktualizowane o dwie nowe sekwencje filmowe. Poznajemy w nich procesy myślowe i to co zachodziło w głowie Sylvanas podczas kluczowych dla jej postaci momentów. Dowiadujemy się też, w jaki sposób Generał Zwiadowców (Ranger General) funkcjonowała jako Królowa Banshee (Banshee Queen) pod kontrolą Zooval’a (Jailera).

YTube: LeystTV

Jak widać jednak, Sylvanas zdobywa zaufanie bohaterów Azeroth i pomaga im w walce przeciwko swojemu byłemu mocodawcy. Walną rolę pełni tutaj Uther, który jako ofiara Frostmourne dociera do do niej najlepiej, ponieważ w tym wypadku to on dzieli los Sylvanas najbliżej ze wszystkich.

Co sądzicie o kierunku w jakim popchnięto postać Sylvanas Windrunner? Czy jej historia wydaje Wam się spójna i sensowna?

MOIM zdaniem popełniono ogromne błędy, które sprawiły jej historię niepotrzebnie pogmatwaną, niespójną i koniec końców bezsensowną. Rozbicie 'Lore’ na wiele rodzajów mediów uważam za pomysł bardzo nietrafiony ze względu na problem z logicznym śledzeniem wydarzeń i motywacji wszystkich postaci w uniwersum.

Wiele sprzeczności i niewyjaśnionych decyzji, szybkich narzędzi narracyjnych (np.McGuffinów) lub wydarzeń 'ad-hoc’ kompletnie rujnuje tą (i wiele innych postaci), a 'nowoczesny’ sposób (nowa szkoła) tworzenia charakteru sprawia, ze stają się one płytkie i niesatysfakcjonujące.

Cechy osobowości, które były typowe dla czarnych charakterów, łajdaków i złoczyńców usiłuje się wplątać w postaci heroiczne aby nadać im 'odcienie szarości’, co bardzo często kończy się zniszczeniem archetypu bohatera, jego historii i odwróceniem ról hero<->villian (wtedy bohatera charakteryzują cechy typowe dla czarnego charakteru, co prowadzi do sprzeczności samej postaci).

Sylvanas Windrunner jest typowym przykładem tego jak nie prowadzić głównej postaci całego IP i w jaki sposób można osłabić, rozmydlić wydźwięk całej historii jaką się opowiada.

Tego typu irytujące zabiegi zniszczyły już wiele znanych na świecie herosów i ich IP i osłabiły fandomy na całym świecie

Maverick mówi: Blizzard… dont…