Zostałeś zbanowany? Blizzard zaleca stworzenie nowego konta

Chyba wyjaśniła się odwieczna zagwostka dlaczego zbanowani gracze dalej mają możliwość gry w produkcje Blizzarda. Firma zaleca im po prostu stworzenie nowego konta.

ban nowe konto

Sytuacja ta przebija wszystkie idee jakie niesie za sobą rozgrywka fair play w sieciowych grach komputerowych. Oto Blizzard, który jest bardzo bliski memu sercu poinformował zbanowanego gracza, że jeśli chce grać dalej wystarczy, że założy nowe konto w grze, co równałoby się po prostu z zakupem nowej kopii gry.

I tu kończy się najpewniej jedna z kluczowych zasad w Blizzardzie „Play nice, play fair”. Próbuję ten aspekt zrozumieć z każdej możliwej strony ale dalej nie jestem w stanie pojąć dlaczego pracownik wsparcia klienta podczas czatu na żywo postanowił napisać graczowi aby ten po prostu założył sobie nowe konto. Założył czytaj kupił abonament na nowe konto WoWa.

Ale od początku. Jeden z amerykańskich influencerów posiadał konto, na którym ma większość gier Blizzarda. Gra w World of Warcraft od beta testów. Z niewiadomych według niego powodów, pewnego dnia po zalogowaniu się do gry zobaczył informację o 6 miesięcznym banie. Blizzard zamiast pomóc rozwiązać problem uznał, że gracz cheatuje i zalecił…uwaga uwaga…założenie nowego konta i granie dalej.

Najwyraźniej największe przychody firma odnosi kiedy banują graczy, którzy następnie kupują kolejne konta by móc dalej popełniać te same błędy. Firma musi mieć jakieś magiczne tabelki, które pokazują jaki procent graczy, którzy byli zbanowani kupili nowe konta aby dalej wkurzać innych.

I weź tu teraz uwierz w jakiekolwiek idee…