Reżyser Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077 odchodzi po oskarżeniach o mobbing

Konrad Tomaszkiewicz po 17 latach odchodzi ze studia CDP, który był reżyserem "Wiedźmina 3" i drugim reżyserem "Cyberpunka 2077". Pracownicy oskarżyli go o mobbing, lecz po wielomiesięcznym śledztwie został uznany za niewinnego.

reżyser cyberpunk oskarżony o mobbing

Po 17 latach stażu w studiu CD Project Red, Konrad Tomaszkiewicz główny reżyser „Wiedźmina 3” i szef produkcji „Cyberpunka 2077” postanowił odejść z firmy, a swoją decyzją podzielił się z Jasonem Schreier’em.

W studiu zostało przeprowadzone „wielomiesięczne śledztwo”, wobec doświadczonego reżysera którego podwładni oskarżyli o mobbing i choć komisja oczyściła go z zarzutów ten zrezygnował z dalszej współpracy ze studiem.

Mimo to, wiele osób odczuwa strach, stres lub dyskomfort podczas pracy ze mną.

Konrad Tomaszkiewicz

Reżyser przeprosił swoich współpracowników i podwładnych za „całą złą krew, którą spowodował” obiecał i podkreślił „że zamierza dalej pracować nad sobą”, a odmiana zachowania co do dewelopera to „długi i żmudny proces”.

Konrad Tomaszkiewicz, Game Director w CDPR© CD PROJEKT RED
https://www.redbull.com/pl-pl/wiedzmin-3-krew-i-wino-rozmowa-konrad-tomaszkiewicz-rezyser-gry

Studio odmówiło komentarza ale Jason Schreier otrzymał krótki komentarz od reżysera Wiedźmina, który powiedział, że jest „smutny, trochę rozczarowany i zrezygnowany”.