Gallon, jeden z popularnych amerykańskich graczy Hearthstone przechodzi na esportową emeryturę. Głównym powodem jest rozpoczęcie pracy dla Blizzarda.

Gallon notowany był dotychczas na 9 miejscu Grandmasters Americas 2020 Season 1. Podczas rozgrywek w pierwszym sezonie wygrał 3 mecze przegrywając 4. Gallon zasłynął również niebywałymi umiejętnościami budowy innowacyjnych decków w grze streamując je wspólnie z Zalae.

Jednak jego przygoda w esportowym świecie Hearthstone dobiegła końca. Gallon poinformował o swojej esportowej emeryturze na łamach swojego profilu na Twitterze.

Od połowy sierpnia będzie aktywnie pracował nad rozwojem Hearthstone pracując bezpośrednio dla Blizzard Entertainment. Gallon objąć ma stanowisko Final Designera.

Nie jest to pierwszy raz kiedy popularna persona gry przechodzi do pracy w Blizzardzie. Nie musimy nawet szukać daleko jeśli przypomnicie sobie postać Gnimsha, polskiego streamera i gracza Hearthstone, który był jedną z polskich twarzy gry w pierwszych latach jej istnienia. Wkrótce potem rozpoczął pracę w dziale esportowym Blizzard Entertainment, gdzie pracuje do dnia dzisiejszego.

Nic tylko gratulować Gallonowi nowych wyzwań!

Tagi: