Wielka Brytania z ogromnym problemem uzależnień od loot boxów!

Wielka Brytania, która jest już praktycznie poza Unią Europejską ujawniła szokujące informacje dotyczące systemów loot box, które używane są w produkcjach wielu gier, również Overwatch.

problem loot boxów wielka brytania

Wielu producentów gier komputerowych dodając loot boxy stworzyło sobie zupełnie nowy sposób monetyzacji. Dzięki możliwości zakupu skrzyń z losowymi przedmiotami zarabiają krocie na tak zwanych mikrotransakcjach. W niektórych grach kupno skrzyń jest wręcz wymagane aby zyskać przewagę nad przeciwnikami.

W przypadku Blizzarda skrzynie pozwalają jedynie na zmianę elementów kosmetycznych bohaterów. I bardzo dobrze. Gry nie powinny wymuszać na graczach zakupu określonych rzeczy aby móc szybciej zyskać przewagę nad przeciwnikami.

Brytyjski National Health Service, odpowiednik polskiego Narodowego Funduszu Zdrowia ujawnił, że z publicznych pieniędzy wybudowano aż 14 nowych klinik uzależnień od hazardu, do których trafia wiele osób mających problemy z powstrzymaniem się od zakupu skrzyń w grach komputerowych. Problem staje się coraz bardziej poważny zważywszy na fakt, że Holandia i Belgia już zakazały możliwości zakupu skrzyń, a kolejne kraje jak Stany Zjednoczone czy Korea Południowa bardzo poważnie przymierzają się do zmiany polityki rządowej względem loot boxów.

Temat Loot Boxów w Polsce aktualnie został zamknięty. Strona rządowa poinformowała, że nie widzi problemu hazardu w skrzyniach i nie będzie dokonywać żadnych regulacji w tym zakresie. Nie powiedziano jednak, że do tematu nie powróci się w przyszłości. Najważniejsze będzie czy problem hazardu będzie widzieć Komisja Europejska.

Producenci gier w dalszym ciągu stoją twardo na stanowisku, że skrzynie nie są czynnikiem hazardowym i uzależniającym mimo naukowych raportów zawierających ponad 80 stron badań. Firma EA Games wręcz twierdzi, że skrzynie to „mechaniki niespodzianki”.