Jakie gry można obstawiać w zakładach bukmacherskich?

Rozwój branży zakładów bukmacherskich sprawił, że w ofercie dostępnych jest coraz więcej propozycji z różnych dyscyplin. Spektakularnie rozwija się między innymi esport. Jakie mecze w grach komputerowych można obstawiać?

Jakie gry można obstawiać w zakładach bukmacherskich

Esport – przyszłość branży zakładów bukmacherskich?

Już od kilku lat w mediach społecznościowych pojawiają się informacje, że niektóre wydarzenia ze świata esportu cieszą się większą popularnością niż chociażby finał Ligi Mistrzów. Rozwój tej dyscypliny sportu jest zauważalny i odbija się również na branże zakładów bukmacherskich. Oglądający gracze coraz chętniej obstawiają poszczególne rywalizacje, a tym samym szukają najlepszej oferty do typowania esportu. Liczba dostępnych opcji nie jest tak duża, jak w przypadku piłki nożnej, jednak i tak jest z czego wybierać. Esport wydaje się melodią przyszłości, która w najbliższych latach może zająć drugą pozycję w klasyfikacji popularności zawieranych typów bukmacherskich.

Najbardziej popularnymi grami esportowymi są League of Legends, a także Counter Strike. Na przestrzeni ostatnich lat coraz częściej dostępne są również mniej popularne gry, co widać na podstawie oferty zakładów bukmacherskich Superbet. Na dziś istnieje jednak olbrzymia dysproporcja w liczbie typów zawieranych w CS:GO, czy też League of Legends względem takich gier, jak chociażby FIFA 23 lub King of Glory.

Esport w zakładach bukmacherskich:

  • King of Glory
  • Starcraft
  • Dota 2
  • League of Legends
  • Counter Strike

Counter Strike

Grą komputerową, która cieszy się największym zainteresowaniem w ofercie zakładów bukmacherskich jest Counter Strike. To właśnie popularna strzelanka była jedną z pierwszych gier, która pojawiła się w ofercie bukmacherów. Gracze początkowo mogli obstawiać przede wszystkim kto wygra mecz lub konkretną mapę. Obecnie na przestrzeni ostatnich lat pojawiło się więcej możliwości.

W tym momencie obstawiając CS:GO można korzystać z propozycji na zwycięzcę meczu, dokładny wynik, handicap, zwycięzcę konkretnej mapy, a także popularne zakłady bukmacherskie z innych dyscyplin, czyli over/under w odniesieniu do liczby map w meczu, czy też killi poszczególnych graczy.

Jakie zakłady można obstawiać w CS:GO?

  • Dokładny wynik
  • Handicap map
  • Mapa zwycięzca
  • Mapa zwycięzca
  • Liczba map

Counter Strike w kolejnych latach prawdopodobnie będzie trzymał się w czołówce zakładów bukmacherskich, które są zawierane na esport. Gra jest bardzo spektakularna, a przede wszystkim cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Niedługo ma wyjść nowa wersja gry Counter Strike, co może wprowadzić spore zamieszanie na scenie pro graczy.

Obstawiając mecze Counter Strike’a pamiętaj, aby sprawdzić rangę turnieju. W statystykach dostępne są również dane dotyczące poszczególnych zawodników i ich formy z ostatnich meczów/tygodni. Dodatkową opcją są również statystyki na konkretnych mapach. W ten sposób można dostosować propozycje do zakładów live, które pojawiają się już po rozpoczęciu rywalizacji. Zakłady na konkretne mapy są dostępne u bukmacherów.

League of Legends

Wielką popularność w zakładach bukmacherskich ma również League of Legends. Jest to gra komputerowa, która generuje największe liczby w kontekście oglądalności esportu, a to przekłada się również na obstawiane kupony. League of Legends to gra MOBA (Multiplayer Online Battle Arena), w której dwa zespoły w pięcioosobowych składach walczą ze sobą o wygraną.

Każda gra w LoLa ma takie same cele – głównym celem gry jest Nexus, którego zniszczenie oznacza zwycięstwo. Niższe zadania to wieże oraz Inhibitory, które należy zniszczyć, aby dostać się do Nexusa. Dalej są stwory, takie jak Smok oraz Baron, które dają wzmocnienia całej drużynie.

Większość z tych celów można obstawiać w zakładach bukmacherskich. Analitycy opracowują specjalną ofertę, która dostosowana jest do wydarzeń przed startem rywalizacji, jak również już w sekcji live. Przy obstawianiu League of Legends możesz typować sumę zabójstw, czas trwania gry, pierwszą krew, wieżę, inhibitor, smok, baron. Odpowiednia analiza stylu gry poszczególnych zawodników, jak również umiejętności całego zespołu można pomóc w dobraniu odpowiednich propozycji do obstawiania LoL’a, co ogólnie nie jest łatwym zadaniem.

Więcej na temat gry League of Legends znajdziesz w naszej specjalnej zakładce, gdzie zbieramy wszystkie najważniejsze artykuły na ten temat.

Niszowe gry komputerowe

FIFA 23 jest grą, która cieszy się sporym zainteresowaniem graczy, jednak w tym momencie nie przekłada się to na popularność w zakładach bukmacherskich. Do obstawiania dostępne są głównie najważniejsze turnieje na europejskiej scenie, rywalizacje czołowych klubów i zawodników. W Polsce najważniejszą imprezą dla pro graczy jest Ekstraklasa Games, która okazajonalnie pojawia się w ofercie zakładów bukmacherskich. Musi jednak minąć trochę czasu, aby oferta na FIFĘ była tak kompletna, jak w przypadku innych gier esportowych.

W gronie gier, które są dostępne, ale cieszą się mniejszym zainteresowaniem graczy można wyróżnić również: King of Glory oraz Starcraft. Obecnie najpopularniejsze jest obstawianie CS:GO, Dota 2 oraz League of Legends. Swoje momenty miała również gra Fortnite, jednak w zakładach bukmacherskich nie plasuje się na pierwszych pozycjach w kontekście zainteresowania graczy.

Promocje na zakłady bukmacherskie w esporcie

Obstawianie zakładów bukmacherskich jest łatwiejsze, gdy do dyspozycji graczy są specjalne promocje. Esport jest dyscypliną, która wzbudza coraz większe zainteresowanie, a bukmacherzy to zauważają. Możesz być pewny, że w przypadku najważniejszych imprez esportowych w Counter Strike’u czy League of Legends będą dostępne specjalne opcje, które nie są aktywne podczas mniejszych turniejów.

Jakie promocje pojawiają się w zakładach bukmacherskich? Najczęściej spotykanym modelem bonusów bukmacherskich na esport są freebety. Można je otrzymać po spełnieniu specjalnych warunków, jak chociażby obstawiania kuponu z esportu za konkretną stawkę. Bonusy od depozytu również są opcją, z której chętnie korzystają gracze.

Najbardziej wyczekiwanym modelem promocji na esport są zakłady bez ryzyka. W tym przypadku gracz ma możliwość obstawienia zakładów bukmacherskich online z gwarancją ubezpieczenia kuponu od przegranej.

Ogólnie liczba możliwości do typowania esportu stale wzrasta, dlatego też widać, że zakłady bukmacherskie stawiają na rozwój tej dyscypliny

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95