Zamknij

Bowazon build (Amazon)

Bowazon jest jednym z najlepszych buildów dla klasy Amazonki w Diablo II. Jego podstawowym założeniem jest skupienie się na umiejętnościach Łuku i Kuszy oraz wszelkich synergiach pomiędzy umiejętnościami z tej kategorii.

Jak rozdawać punkty atrybutów?


Każda z postaci posiada zróżnicowane potrzeby na liczbę punktów przeznaczanych na poszczególne atrybuty. W Diablo II znajdują się cztery statystyki:

  • Siła,
  • Zręczność,
  • Witalność,
  • Energia.

W przypadku posługiwania się buildem Bowazon, Amazonka będzie najskuteczniejsza z następującymi atrybutami:

  • 80-100 punktów Siły, potrzebne tylko do noszenia wybranych przez gracza przedmiotów,
  • 130 punktów (minimum) Zręczności, przynajmniej do wymogów topowych przedmiotów oraz dodatkowe punkty gdy potrzebujecie zwiększyć skuteczność ataku, obronę czy zwiększyć modyfikatory ataku,
  • wszystkie pozostałe punkty przeznaczyć na Witalność.
  • max 50 Energii, potrzebnej to użycia niektórych umiejętności. Energia nie ma tak kluczowego znaczenia dla Bowazonek dzięki przedmiotom regenerującym lub kradnącym manę przez co czasami nie warto inwestować tu ani punktu.

Rodzaje buildu Bowazon


W zależności od używanych umiejętności istnieje kilka rodzajów buildu Bowazon. Poniżej prezentujemy jedynie trzy najpopularniejsze, które swobodnie można wykorzystywać podczas rozgrywki w Diablo 2.

Warto w tym momencie napomknąć, że Amazonka wykorzystując build Bowazon ZAWSZE posiada ze sobą Walkirię, która zbiera większość obrażeń, podczas gdy Amazonka będąc w bezpiecznej odległości wykorzystuje sytuację na atak z dystansu.

Bowazon / Archer Build

Klasyczna Bowazonka wykorzysta umiejętności, które pozwolą jej zadawać obrażenia wielu przeciwnikom. Build ten zwany jest również jako Archer Amazon build [1]. Drzewko Łuku i Kuszy powinno zatem zostać wymaksowane dla następujących zdolności:

Dodatkowym wzmocnieniem będzie inwestycja w następujące umiejętności zwiększające skuteczność ataku oraz obrony Amazonki:

W niektórych przypadkach gracze zmniejszają liczbę punktów Omijania, Odskoku czy Uniku na rzecz Przynęty, Spowolnienie Pocisków oraz Wewnętrznego Spojrzenia.

Ice Bowazon Amazon Build

Ice Bowazon to build skupiony na umiejętnościach zamrażania przeciwników. Build ten w porównaniu do klasycznego buildu Bowazon różni się tym, że Drzewko umiejętności Łuku i Kuszy należy wymaksować Strzałę Zimna, Lodową Strzałę oraz Strzałę Zamrażającą.

Pozostałe umiejętności Jak Walkiria, Penetracja, Przebijanie i inne pozostają bez zmian.

Fire Bowazon Amazon Build

Fire Bowazon to build skupiony na umiejętnościach palących przeciwników. Build ten w porównaniu do klasycznego buildu Bowazon różni się tym, że Drzewko umiejętności Łuku i Kuszy należy wymaksować Strzałę Ognia, Strzałę Spopielenia oraz Wybuchającą Strzałę

Pozostałe umiejętności Jak Walkiria, Penetracja, Przebijanie i inne pozostają bez zmian.

Wszystkie buildy Amazonki


Przypisy


  1. Rankedboost.com, Amazon Builds. Dostęp 26-08-2021[]