Zamknij

Concetrate build (Barbarian)

Concetrate to build skupiony wokół umiejętności Koncentracja u Barbarzyńcy w Diablo 2. Nie jest topowym buildem jednak w dalszym ciągu używanym przez graczy. Swoją przewagę zyskuje dzięki braku możliwości zablokowania ciosu oraz zwiększeniu obrony samego Barbarzyńcy.

barbarzyńca Diablo 2

Jak rozdawać punkty atrybutów?


Atrybuty są ważnym czynnikiem pozwalającym zwiększyć skuteczność każdej postaci w grze. W przypadku Barbarzyńcy i buildu Concetrate prezentuje się następująco:

  • Siła: Wystarczająca do założenia sprzętu na endgame.
  • Zręczność: Jeśli zdecydujesz się użyć tarczy, wystarczy do wartości 75% bloku. Bez tarczy wystarczy na wymogi sprzętu jaki chcesz nosić.
  • Witalność: Praktycznie wszystkie pozostałe punkty.
  • Energia: Pozostawić ją w wartości bazowej i zamiast tego zakładać sprzęt z wysysaniem many jak i przedmiotach i umiejętnościach, które zwiększają manę (takie jak Rozkazy).

Jak rozdawać punkty umiejętności?


Podstawą dla builcu Concetrate dla Barbarzyńcy jest rzecz jasna umiejętność Koncentracja, na którą należy przeznaczyć 20 punktów. Dodatkowo kolejne wymaksowane umiejętności to Rozkazy, Odrzucenie oraz Mistrzostwo we władaniu określoną bronią.

Zarówno okrzyk Rozkazy jak i Odrzucenie posiadają synergie z Koncentracją. Pozwoli to na znaczne wzmocnienie ataków Barbarzyńcy.

W drugiej kolejności warto zainwestować pozostałe punkty w umiejętności Berserkera (gdyby przeciwnicy odporni byli na ataki fizyczne), Dowodzenie (dodające punkt do umiejętności), Zwiększoną Szybkość, Skórę z Żelaza czy Wrodzoną odporność.

Lista buildów