Zamknij

El’Druin

El'druin, Miecz Sprawiedliwości, jest bronią archonioła Tyraela.

El’Druin z Diablo III

Opis miecza

El’druin jest wyjątkową bronią pod każdym względem, zdolną do cięcia każdego istniejącego wroga lub substancji. Jednak niektórzy uważają, że ostrze miecza nie może przejść ani zranić żadnej istoty o prawych zamiarach [1]. Dodatkowo miecz ma zdolność generowania małej osłony [2] i ochrony posiadacza przed skorumpowaniem, które w przeciwnym razie zaszkodziłyby innym śmiertelnikom. Władać ostrzem mogą tylko Ci, którzy posiadają prawe serce [3] i nie pomogą użytkownikowi, jeśli zostaną użyte w gniewie [4]. Wywołuje anielski rezonans [5] i jest wystarczająco duży, aby można go było dzierżyć obiema rękami [6].

W pewnym sensie El’druin jest częścią samego Tyraela. Jest przywiązany do jego istoty, niezależnie od tego, jaką przybiera formę, czy to anioła, czy śmiertelnika. Nawet gdyby Tyrael miał w jakiś sposób stać się pełnoprawnym człowiekiem, El’druin pozostałby z nim związany.

El’druin może utrzymać śmiertelnika, pozwalając mu przetrwać bez jedzenia i wody [5]. Może oczyścić śmiertelników z korupcji [7].

Historia miecza

El’Druin dzierżony jest przez Tyraela od zarania dziejów i początków Odwiecznego Konfliktu, ale utracił go tymczasowo na jakiś czas po zniszczeniu Kamienia Świata [8].

Miecz sprawiedliwości

Po zniszczeniu Kamienia Świata miecz znalazł się w Aranoch. Dzięki swojemu anielskiemu rezonansowi został wytropiony przez Shanar. Ostrze swoją mocą zmusiło Shanar do jego ochrony do momentu przybycia Jacoba [5].

El’druin po pewnym czasie wezwał mentalnie Jacoba do miejsca, w którym się znajdował. Śmiertelnik pochwycił broń i użył go przeciwko swoim wrogom [9].

Powrót do Tyraela

Gdy Tyrael odrodził się w Wysokich Niebiosach po eksplozji Kamienia Świata próbował przyzwać ponownie do siebie El’druina [3]. Jednak po wyrzeczeniu się swojej boskości na rzecz ludzkości zstąpił do Sanktuarium jako Upadła Gwiazda. To właśnie wtedy miecz został roztrzaskany na części. Jedna z nich spadła w Kryjówce Khazrów na Polach Niedoli, w Zatopionej Świątyni w pobliżu Butwiejącego Lasu oraz w wiosce rybackiej w Wortham [10]. Z powodu przywiązania miecza do właściciela spowodowała ona amnezję Tyraelam a jego możliwości fizyczne znacznie zmalały. Miecz ostatecznie został odnaleziony przez bohaterów, którzy musieli toczyć batalię z piekielnym sługą Beliala, Mahdą.

Miecz ostatecznie został odtworzony dzięki horadrimskim umiejętnościom Deckarda Caina. Czynność ta była ostatnią, którą wykonał przed śmiercią w wyniku ran odniesionych torturami. Po zwróceniu miecza prawowitemu właścicielowi Tyrael odzyskał pamięć i swoją moc [10]. El’druin służył Tyraelowi podczas zniszczenia demonicznej bramy w Kraterze Arreat oraz podczas niszczenia demonicznych blokad pozwalających dotrzeć bohaterom do Srebrnej Iglicy [11].

Wkrótce potem Tyrael został zmuszony do użycia El’Druina przeciwko swojemu bratu Malthaelowi, który podczas ukrywania Czarnego Kamienia Dusz ukradł go Horadrimom. Miecz niestety nie mógł powstrzymać Malthaela ponieważ ten istniejąc pomiędzy życiem, a śmiercią nie mógł stać się celem artefaktu [12].

Obrazy

Przypisy

 1. Księga Caina[]
 2. 21-08-2013, Diablo III: Reaper of Souls Opening Cinematic. Dostęp 13.09.2020[]
 3. Księga Tyraela[][]
 4. Diablo: Nawałnica Światła[]
 5. Miecz sprawiedliwości: Zeszyt 3[][][]
 6. Diablo III: Wrath[]
 7. Miecz sprawiedliwości: Zeszyt 4[]
 8. Diablo II: Lord of Destruction Cinematik kończący[]
 9. Miecz sprawiedliwości[]
 10. Diablo III, Akt I[][]
 11. Diablo III, Akt IV[]
 12. Diablo III, Akt V[]