Zamknij

Forgotten Tower

Forgotten Tower (pol. Zapomniana Wieża) jest dungeonem znajdującym się na Czarnych Moczarach w Khanduras. Stanowi dom i grób krwawej Hrabiny.

forgotten tower w diablo immortal
Forgotten Tower / Zapomniana Wieża

Lore


Forgotten Tower to pozostałości po zamku, w którym niegdyś mieszkała Hrabina. Za swoje okrutne czyny została pogrzebana żywcem, a jej zamek popadł w całkowitą ruinę. Do roku 1264 z zamku pozostała tylko pojedyncza wieża wznosząca się na Czarnych Moczarach jak pomnik zła [1]. O wieży powstał wiersz mówiący o cierpieniu, jaki można tam zastać. Wieża jest niebezpieczna nie tylko na stan zniszczenia.

W trakcie pogoni za Mrocznym Wędrowcem mawiało się, że pochowana żywcem Hrabina w dalszym ciągu żyje, a śmiałkowie którzy ją pokonają zyskają wszystkie jej skarby [2]. Dokładnie sześć lat po zniszczeniu Kamienia Świata rodzący się Sabat kultystów rozpoczął w wieży rytuał krwi, w efekcie którego wskrzesili krwawą Hrabinę [3]. Kolejna grupa bohaterów przybyła by zakończyć krwawą rzeź [4].

W grze


Diablo II

Wejście do Zapomnianej Wieży

Zapomniana Wieża jest jedną z lokacji Aktu 1 w Diablo II. Leżąca na Czarnych Moczarach wieża łączy się z wejściem do Piwnicy pod wieżą. Zadanie jest przyznane graczom po przeczytaniu Spleśniałej Księgi znalezionej na Kamiennych Polach.

Diablo Immortal

Zapomniana Wieża jest jednym z dungeonów w Diablo Immortal. Gracze ponownie wyruszają na podróż do piwnic wieży by stanąć twarzą w twarz z Hrabiną [3].

Potwory


Galeria


Przypisy


  1. Dungeons&Dragons Diablo II: To Hell and Back[]
  2. Diablo II, Akt II, Misja Zapomniana Wieża[]
  3. BlizzCon 2018, Diablo Immortal Preview Panel. Dostęp 16.09.2020[][]
  4. Diablo Immortal, Blizzard Entertainment. Dostęp 16.09.2020[]