Zamknij

Jak resetować umiejętności i atrybuty (Diablo II)

Budowa buildów w Diablo II jest mocno skomplikowana dla początkujących graczy. Trzy drzewka umiejętności i system atrybutów może wydawać się dosyć kłopotliwy, szczególnie na początku gry. Zatem jak resetować umiejętności i atrybuty w grze? Odpowiedzią na to pytanie jest reset u Akary oraz reset za pomocą Znaku Rozgrzeszenia.

Resetowanie umiejętności i atrybutów u Akary

Gracze na każdym poziomie trudności mają możliwość bezpłatnego resetu umiejętności i atrybutów u Akary w I akcie gry. Najwyższą Kapłankę Niewidzącego oka można spotkać w Obozowisku Łotrzyc na północnym wschodzie lokacji. To właśnie u niej gracze nabywają wszelkiego rodzaju mikstury oraz zwoje identyfikacji i teleportacji.

Aby zresetować umiejętności i atrybuty u Akary należy porozmawiać z kapłanką i w głównym menu rozmowy dostępny będzie przycisk pozwalający wykonać tą czynność. Wymagane jest potwierdzenie resetu także nie ma problemu jeśli przypadkiem klikniecie w funkcję resetowania.

Ważne! Reset umiejętności i atrybutów u Akara jest możliwy po wykonaniu pierwszego zadania Siedlisko Zła na danym poziomie trudności.

Resetowanie umiejętności i atrybutów przedmiotami

Patch 1.13 wprowadził do gry nową mechanikę tj. Znak Rozgrzeszenia. Polega ona na tym, że w trakcie rozgrywki i walki z wszystkimi bossami w grze na najwyższym poziomie trudności (Piekło) gracze mogą wydropić przedmiot zwany esencją. W zależności od przeciwnika będą one nazywać się następująco:

PrzedmiotNazwaDrop
Spaczona esencja cierpieniaAndariel i Duriel
Wzmocniona esencja nienawiściMefisto
Płonąca esencja terroruDiablo
Ropiejąca esencja destrukcjiBaal

Gdy zbierzecie już wszystkie esencje do pomocy w transmutacji posłuży Kostka Horadrimów. Pozwoli ona utworzyć nowy przedmiot „Znak Rozgrzeszenia”. Kliknięcie prawym przyciskiem myszki na przedmiocie pozwoli zresetować umiejętności i atrybuty bohatera.

Warto w tym miejscu dodać, że o ile reset umiejętności u Akary jest jednorazowy na każdy poziom trudności o tyle reset umiejętności za pośrednictwem przedmiotu Znak Rozgrzeszenia można dokonywać wielokrotnie.