Zamknij

Overwatch Drops (Twitch/Youtube)

Overwatch Drops to nagrody jakie gracze mogą otrzymać za aktywność w postaci oglądania streamów Overwatch na platformie Twitch lub Youtube podczas różnorakich aktywności. W ramach dropów gracze mogą otrzymać Żetony ligowe Overwatch League

Poniżej prezentujemy jak mieć pewność otrzymania Twitch dropów w Overwatch.

Twitch Drops


Komputer

Raz na jakiś czas, jest możliwość odblokowania przedmiotów kosmetycznych na platformie Twitch. Potrzebujemy konto w tej usłudze wraz z połączeniem z naszym kontem Battle.net. Po udanym powiązaniu jesteśmy gotowi do dalszego etapu.

Po zalogowaniu się na Twitch.tv, klikamy na profil i wybieramy Ustawienia. Następnie zakładka Połączenia i w miejscu Battle.net (Blizzard) klikamy na Połącz. Logujemy się do Battle.net i wyrażamy odpowiednie zgody. 

Jeżeli wszystko wykonamy poprawnie, powinien pojawić się stan, jak na obrazku powyżej. Jeżeli raz połączonym nasze konto Battle.net z Twitch.tv nie będziemy musieli już tego robić w przyszłości. Wszystkie nagrody związane z Overwatchem lub z innymi grami Blizzarda powinny się nam naliczać.

Tak przygotowani, jesteśmy gotowi wybrać interesujący stream z Overwatcha. Polecamy wybrać popularnych graczy z prostego powodu. Bardzo często prowadzą swoje transmisje bardzo długo. Dzięki temu zdobędziemy odpowiednie Dropy. Do tego pod koniec swojej audycji często przekierowują oglądających do innego streamera Overwatch. Czas spędzony na oglądaniu będzie kumulował się.

Ostatnio platformowa streamingowa Twitch.tv zmodyfikowała system dropów. Teraz informowani o konkretnych nagrodach jesteśmy bezpośrednio na chacie oglądanego strimera. Pojawi się wtedy taki baner:

Możliwe jest także sprawdzanie swoje stanu odblokowania nagrody. Wystarczy nacisnąć na nasz avatar, w prawym górnym rogu. W sekcji Dropy będzie widoczny pasek postępu. Nie musimy teraz ręcznie zapisywać godziny startu oglądania transmisji. Wystarczy, że co jakiś czas będziemy monitorować pasek postępu. W związku z nowym systemem dropów pojawia się jeden problem. Każdą nagrodę musimy teraz ręcznie odebrać. Na czasie ponownie pojawi się dymek informacyjny, że udało nam się odblokować drop i musimy go odebrać. Jeżeli tego nie zrobimy, to kolejne nagrody z wyższych tierów nie będą się zdobywać. Wcześniej po zdobyciu pierwszego dropu, automatycznie zdobywał się kolejny. Teraz jest to nie możliwe, aż do wciśnięcia odpowiedniego przycisku. Może to trochę komplikować sprawę osobom, które zostawiłyby np. włączony komputer na całą noc.

Aplikacja mobilna Twitch

Jeżeli nasze konto Twitch jest już powiązane z Battle.net, to wystarczy pobrać aplikację z odpowiedniego sklepu. Należy upewnić się, że posiadamy najnowszą wersję programu. W zależności od platformy iOS lub Androida ściągamy najnowszą wersję aplikacji Twitch. Po pobraniu logujemy się na nasze konto i jesteśmy gotowi do nabijania Dropów.

W przypadku telefonu z system iOS warto wyłączyć wygaszacz ekranu. W tym celu wchodzimy w:
Ustawienia -> Ekran i jasność -> Autoblokada -> Nigdy
Teraz iPhone nie zablokuje się podczas oglądania. Jest to bardzo ważne, ponieważ aplikacja musi być cały czas aktywna. Nie możemy zablokować telefonu, bo Dropy nie będą się naliczać. Warto pamiętać o podpięciu urządzenia do ładowarki. 

Dla bardziej wymagających użytkowników, można zmniejszyć jasność ekranu lub przykryć ekran poduszką. W nocy nie będziemy rozpraszani dodatkowym światłem podczas spania.

(Dopisać instrukcję, jak to zrobić na telefonie z Androidem.)

Należy pamiętać o nowym systemie Dropów w Twitch.tv. Tutaj także musimy odebrać nagrodę ręcznie, aby kolejne przedmioty zdobywały się dalej.

Jeżeli chodzi o platformę Twitch.tv dla Overwatcha to najczęściej zdobywa się tutaj spraye z mini wyzwań. Raz na jakiś czas pojawia się opowiadanie bądź wyzwanie, związane z jednym z bohaterów gry. 

OWL Tokens


Od trzeciego sezonu OWL wszystkie transmisje prowadzone są na YouTube. W zasadzie w przypadku Tokenów sprawa sprowadza się do dwóch opcji:

  1. Oglądanie transmisji na oficjalnej stronie ligi
  2. Oglądanie transmisji za pośrednictwem konta YouTube

Niestety oba rozwiązania mają pewnie niedoskonałości. W obu przypadkach występują problemy z przyznawaniem nagród. To raz nawali oficjalna strona ligi OWL, to niekiedy YouTube nie przyzna nam tokenów. Patrząc na całokształt to oglądanie za pośrednictwem YouTube powoduje najmniej kłopotów.

Oglądanie transmisji na oficjalnej stronie ligi

Rozgrywki OWL możemy oglądać bezpośrednio na oficjalnej stronie https://overwatchleague.com lub w aplikacji mobilnej.

Wystarczy zalogować się na swoje konto i upewnić się, że jesteśmy zalogowani. Jest to bardzo ważne, gdyż często występują problemy i w takich przypadkach nie będą naliczać się żetony. Tak przygotowani jesteśmy gotowi do farmienia żetonów.

Oglądając przez przeglądarkę jesteśmy w stanie sprawdzić czy system przyznawania nagród działa poprawnie. Wystarczy nacisnąć klawisz F12 w przeglądarce i przejść do zakładki Sieć. Następnie w opcji filtra (obrazek lejka) wpisać owl. Raz na minutę pojawiać się będą dwa wpisy POST oraz OPTIONS. Nas najbardziej interesować będzie POST wraz z stanem. Kiedy wartość będzie wynosić 200 to oznacza, że wszystko prawidłowo się nalicza. Ważnym elementem jest także zielona kuleczka, ale ona niekiedy wprowadza nas w błąd.

Po wybraniu metody POST oraz naciśnięciu na zakładkę Żądanie. Jesteśmy w stanie sprawdzić dodatkowe informacje. W polu accountid powinien być numer naszego konta.

Zdobywać tokeny możliwe jest także przez aplikację mobilną. Pobieramy program na telefon, logujemy się do aplikacji i rozpoczynamy zdobywanie nagród. Komórka potrzebuje zdecydowanie mniej prądu oraz nie jest tak głośna jak komputer.

Uwaga 1: Jeżeli zamierzamy oglądać stream w tle lub na innym ekranie śmiało możemy wyciszyć kartę. Nie będziemy słyszeć dźwięku a punkty i tak będą się naliczać bez problemów.

Uwaga 2: Przy rozwiązaniu z telefonem warto wykorzystać VPN. W niektórych krajach można otrzymać dodatkowe żetony za oglądanie transmisji. Niestety w Polsce nie jest to możliwe. Lista krajów biorących udział jest na oficjalnej stronie OWL.

Skórki Overwatch Contenders

W ten sam sposób zdobywać będziemy nagrody w postaci skórek Contenders. Niestety w przypadku niżej ligi nie ma możliwości zdobywania nagród przez telefon. Jedynie przez przeglądarkę jesteśmy w stanie zdobywać nagrody.

Platforma YouTube


W końcu platforma YouTube umożliwia zdobywanie nagród przez pośrednio u nich. Tak jak w przypadku Twitch.tv tak i tutaj musimy połączyć nasze konta. Logujemy się na stronie YouTube.com i klikamy w nasz avatar w prawnym górnym rogu. Następnie wybieramy Ustawienia, Połączone aplikacje i w polu Battle.net naciskamy na POŁĄCZ. Logujemy się i wybieramy odpowiednie zgody.

Teraz śledząc mecze ligowe na YouTube jesteśmy w stanie zdobywać żetony. Na wybranej transmisji, jeżeli pojawi się obrazek diamentu z napisem POŁĄCZONO, to wykonaliśmy wszystko poprawnie. System wie, że oglądamy transmisję i będziemy w stanie zdobywać nagrody.

Ikonka ta pojawi się także w aplikacji mobilnej. Jeżeli zalogujemy się na konto, które wcześniej zostało prawidłowo połączone z Battle.net.

Na YouTube zdobywamy głównie żetony (tokeny) ligi Overwatch oraz skórki z Contenders.

Mikrokomputery

W ramach testów postanowiłem wykorzystać mikro komputer Raspberry Pi 4. Sprzęt wyposażony jest w procesor 4 rdzeniowy o taktowaniu 1.5GHz oraz w 4GB pamięci RAM. Niestety jest to zbyt mało, aby móc wykorzystać komputer do farmienia dropów z Overwatcha.

Raspbian OS umożliwia pobranie różnych przeglądarek internetowych. Bez problemów można zalogować się na Twitcha czy oficjalną stronę OWL. Problem występuje jednak z samymi transmisjami. Komputer wykorzystuje zbyt wiele zasobów do odtwarzania. Powoduje to, że po różnym czasie przeglądarka zamyka się. Może to wystąpić po 15 minutach a czasami po 2 godzinach. Za bardzo nic nie możemy zrobić w tej materii.  Na różnych przeglądarkach jest ten sam problem. Nie pomagają nawet odpowiednie wtyczki do przeglądarek, aby obraz wyświetlać w lżejszym kodeku.

https://cdn.x-kom.pl/i/setup/images/prod/big/product-new-big,,2019/7/pr_2019_7_31_12_58_24_991_07.jpg

Pomóc może jedynie odtwarzanie filmów w programie VLC. Jednak wtedy nie będziemy otrzymywać dropów co nie spełnia swojego zadania. Być może kolejne iteracje tego urządzenia rozwiążą problem. Mocniejsze podzespoły oraz większa ilość pamięci RAM, pozwoli stworzyć nisko prądożerco stację do nabijania tokenów, dropów i skórek.