Zamknij

Push (Przepychanka)

Przepychanka (ang. Push) to nowy tryb rozgrywki, który pojawił się w Overwatch 2. Został zapowiedziany po raz pierwszy w listopadzie 2019 roku ((Overwatch 2 zaprezentowane na Blizzcon 2019, Blizzplanet.pl, Dostęp: 20-04-2022)). Mechanika rozgrywki polega na kontroli robota, który ma na celu przeprowadzenie barykady pod bazę przeciwników.

Tryb Przepychanka Push Overwatch 2

Zasady rozgrywki


Tryb Przepychanka polega na kontroli robota, którego głównym zadaniem jest przepchnięcie barykady. Obie drużyny rozpoczynają rozgrywkę po dwóch przeciwnych stronach mapy. Drużyna, która przejmie kontrolę nad robotem rozpocznie proces przepychania barykady w stronę bazy przeciwnika [1].

Jeśli jednak przeciwnicy znajdą się w bezpośrednim sąsiedztwie robota, ten zatrzyma się i będzie czekał aż któraś z drużyn przejmie pełną kontrolę nad robotem by kontynuował przepychanie barykady. Mecz wygrywa drużyna, która przepchnie robota najbliżej wrogiej bazy.

Ważnym aspektem trybu jest to, że na mapie znajdują się checkpointy. Oznacza to, że jeśli przeciwnicy odbiorą Wam kontrolę nad robotem i Wasza drużyna znowu ją odzyska robot nie będzie przepychał barykady od miejsca przejęcia, a od najbliższego checkpointa. Jeśli nie osiągnięto żadnego checkpointu robot rozpocznie przepychanie od lokacji startowej na mapie.

Aktualnie w trybie przepychanka funkcjonują dwie mapy: Rzym i Toronto.

Galeria


Wszystkie tryby


TrybMapa
DeathmatchChateau Gillard / Dorado / Eichenwalde / Hollywood / Kanezaka / King’s Row / Malevento / Petra
Team DeathmatchCastillo / Chateau Gillard / Czarny Las / Dorado / Eichenwalde / Ekopunkt Antarktyda / Hollywood / Kanezaka / King’s Row / Malevento / Nekropolia / Petra
EliminacjaCastillo / Czarny Las / Ekopunkt Antarktyda / Nekropolia
EskortaCircuit Royal / Dorado / Droga 66 / Hawana / Junkertown / Posterunek Gibraltar / Rialto
HybrydaBlizzard World / Eichenwalde / Hollywood / King’s Row / Numbani / Śródmieście
KontrolaIlios / Nepal / Oaza / Pusan / Wieża Lijang
PrzepychankaRzym / Toronto
SzturmHanamura / Klonia Księżycowa Horyzont / Paryż / Świątynia Anubisa / Zakłady Volskaya Industries
Zdobądź FlagęAyutthaya / Ilios / Nepal / Oaza / Wieża Lijang

Przypisy


  1. Nowa Era epickiej rywalizacji, Playoverwatch.com, Dostęp: 20-04-2022[]