Zamknij

Wortham

Wortham stanowiło miasteczko rybackie znajdujące się w Khanduras, a zlokalizowane na zachód od Nowego Tristram ((Diablo III, Akt 1)).

Doki Wortham

Lore

Wortham zapewniał możliwości tranzytu z Nowym Tristram. Na jego terenie znajdowała się Kaplica Wortham, a całe miasto strzeżone było do pewnego momentu przez wartę Wortham.

Wszystko zmieniło się 1285 roku gdy miasteczko zostało zaatakowane przez kultystów Mahdy, którzy polowali na odłamki El’druina, a którzy to zostali wyeliminowani przez Nefalemów.

W grze


Diablo Immortal

Wortham jest startową lokacją w Diablo Immortal [1]. Po wpłynięciu do małych miejskich doków gracz rozpoczyna podróż przez skażony las do centrum miasta. Jeszcze przed wejściem do miasta gracz otrzyma pierwsza misję od Straży Wortham by udać się na Ashwold Cementary.

Diablo III

Wortham pojawia się w Diablo 3. Miasto płonie po ataku kultystów Mahdy, którzy przybyli w poszukiwaniu trzeciej części El’druina rozpoczynając misję Zagłada w Wortham.

W trakcie misji bohaterowie ratują Verralla znajdującego się na północy miasta obok płonącej kaplicy. Na południu można odnaleźć jego torbę która zawiera „Kontemplacje Kapłana”.

Jaskinie Araneae zlokalizowane są na północy przechodząc przez Wortham Bluffs za bramą znajdującą się obok kaplicy.

NPC


Galeria


Przypisy


  1. BlizzCon 2019. Blizzard Entertainment. Diablo Immortal Gameplay[]