W sieci od czasu do czasu pojawiają się pytania na temat cross-playu w Diablo 4. Blizzard przyznał, że jest to cel, który chcą zrealizować.

Otwarty świat, wieloosobowe raidy, pvp czy odbijanie wiosek to tylko mały wycinek tego czym ma być Diablo 4. Deweloperzy ujawnili również, że gra ma doczekać się cross-play, który pozwoli graczom na rozgrywki międzyplatformowe.

Diablo to produkcja stricte multiplayer. Gracze na całym świecie bardzo często grywają razem robiąc kolejne szczeliny w Diablo 3 i deweloperzy chcą kontynuować tą tradycję w Diablo 4. Aby jednak to się udało warto byłoby umożliwić rozgrywkę pomiędzy poszczególnymi platformami. W końcu nie wszyscy chcą mieć PC, a zdecydowanie lepiej czują się z padem w ręku, przed telewizorem na Xbox One czy Playstation 4.

Podczas Blizzconu Alan Adham miał okazję rozmawiać z portalem The Telegraph, któremu ujawnił, że są podekscytowani tematem cross-play w Diablo 4. Dodał jednak, że pojawiają się pewne trudności techniczne, które muszą pokonać, ale koniec końców firma ma cel, aby cross-play pojawił się w Diablo 4.

Warto zaznaczyć, że mimo ogłoszenia wyłącznie na PC, Xbox One i Playstation 4, Diablo 4 na 100% zostanie zaprojektowane pod Playstation 5 i Xbox Series X. Nowe wymagania Sony wymuszają optymalizację pod kątem PS 5 każdej gry, która jest projektowana na PS 4.

Co ciekawe deweloperzy opracowując system UI w grze chce dostarczyć wszystkim graczom jak najlepszych doświadczeń z grą, dlatego też na starcie Diablo 4 będzie posiadało wsparcie kontrolera, również na PC.

W tym miesiącu mamy dowiedzieć się o kolejnych nowościach w Diablo 4. Zbliża się końcówka kwartału co oznacza, że Blizzard zaprezentuje nam kolejne podsumowanie kwartalne z ciekawymi informacjami i o grze.

Tagi: , , ,