Isle of the Dead – spin-off The Walking Dead w produkcji

Stacja AMC zapowiedziałą spin-off serii The Walking Dead o nazwie Isle of the Dead, z udziałem Maggie i Negana.

Isle of the Dead to nowy spin-off The Walking Dead z Maggie i Neganem

Główna seria The Walking Dead zbliża się ku końcowi. Producenci nie chcą jednak rezygnować z uniwersum żywych trupów i zapowiedzieli kolejny spin-off, w którym zobaczymy wspólne przygody Lauren Cohan jako Maggie i Jeffrey’a Deana Morgana jako Negana. AMC ujawnioło, że Isle of the Dead pojawi się w telewizji i usłudze streamingowej AMC+ w 2023 roku. Pierwsza seria ma mieć 6 odcinków pilotażowych.

Wątek fabularny nowej serii ma skupić się na podróży Maggie i Negana na postapokaliptyczny Manhattan, który został odcięty od stałego lądu po wybuchu epidemii zombie. Upadłe miasto jest pełne żywych trupów i mieszkańców, którzy uczynili Nowy Jork swoim własnym światem, pełnym anarchii, niebezpieczeństw, piękna i grozy.

Jest to dosyć niecodzienne ogłoszenie. Cohan, która dopiero po długich negocjacjach wróciła jako Maggie w ostatnim sezonie serii The Walking Dead, teraz otrzymuje niemal własny serial. W produkcji jest również spin-off o Darylu i Carol, cały czas powstają kolejne odcinki Fear The Walking Dead o przygodach Morgana, The Walking Dead: World Beyond z udziałem Jadis. Nie można również zapominać o kinowej trylogii zamykającej historię Ricka Grimesa.

Premiera Isle od the Dead planowana jest na 2023 rok.