Premiera Joker 2 z Joaquin Phoenix w październiku 2024. Poznaliśmy pełny tytuł

Premiera Joker 2, którego pełny tytuł brzmi Joker: Folie à Deux odbędzie się w październiku 2024 roku.

Premiera Joker 2 w 2024 roku

Warner Bros. po zmianie podejścia do premier kinowych i streamingowych DC informuje, że trwają prace nad sequelem filmu Joker, w którego główną rolę wcielił się Joaquin Phoenix. Premiera Joker: Filie a Deux obędzie się już w październiku 2024 roku, a za reżyserię ponownie odpowiadać będzie Todd Phillips.

Studio odpowiedzialne za kinowe uniwersum DC całkowicie zmieniło kierunek produkcji swoich wszystkich filmów. Batgirl, który był już na ukończeniu w ogóle nie pojawi się ani w kinach ani na platformie HBO Max. Mimo, że zebrał w miarę pozytywne opinie krytyków, studio odchodzi od kierunku zmiany superbohaterów na superbohaterki. Można zatem zakładać, że nowy film o Supermanie również trafi do kasacji.

Produkcja nad sequelem Jokera ma wystartować w grudniu tego roku. Pierwsza część filmu jest najbardziej dochodowym filmem w historii w kategorii wiekowej R. Joker zarobił na całym świecie ponad 1,07mld dolarów zdobywając 2 oscary za najlepszego aktora i muzykę. Film był nominowany do 11 oscarów.

Źródło: Deadline