Blizzard czasowo wyłączył internetowy sklep Gear Store

Sklepy z fizycznymi produktami Blizzarda przechodzą ponowne zmiany i zostały czasowo wyłączone z użytkowania.

Brand-new Blizzard Gear Store experience coming soon!

Niedawne przeniesienie operacji do firmy Fanatics zwiastowało pozbywanie się przez Blizzard dodatkowych kosztów funkcjonowania i przeorganizowanie handlu fantami brandowanymi własnością intelektualną firmy.

Pierwotny sklep Blizzarda stanowił obciążenie organizacyjne widocznie wykraczające poza zdolności firmy do zarządzania dostawami i transportem przedmiotów. Sam doświadczyłem tego jak słabo wyglądała sytuacja europejskiego sklepu, którego magazyny znajdowały się w Amsterdamie.

Po wymianie e-maili z pracownikiem obsługi (po nieudanej realizacji mojego zamówienia) sprawa odstąpienia od prowadzenia sklepu stała się dla mnie bardziej jasna, ale np. jakość nowego sklepu i przedmiotów związanych z Overwatch League uległa degradacji.

Widocznie Blizzard dostrzegł te problemy i pragnie uprościć procesy zakupowe, oraz uczynić strony sklepu bardziej przystępnymi i przejrzystymi dla potencjalnych klientów.

Każde IP otrzymało swoje własne i niepowtarzalne obwieszczenie, ale w informacji na sklepie Hearthstone jakiś śmieszek zapomniał wkleić jego tekstu. Patrząc jednak na chaos jaki panuje ostatnimi czasy w firmie, to możemy przymknąć oko na takie niedopatrzenie.

Szczególnie eksponowana jest informacja o zupełnie „nowym doświadczeniu” w korzystaniu ze sklepu. Ciekawy jestem co mają na myśli rzucając takim hasłem.