Baal z Diablo 2 w „słodkiej” cukrowej formie

Kunszt artystyczny cukierników zawsze mnie zaskakiwał. "Słodka" wersja Baala z Diablo 2 jest tak.

baal z cukru z diablo 2

Diablo II to kawał historii gamingu. Przez wyznawców pierwszej części uznana za klapę, przez nowe pokolenie wchodzące w tamtym czasie do gamingu (jak np. ja) istny szał i hit. Jednak kontynuacja i wydany rok później dodatek „Pan Zniszczenia” wyprowadził markę Diablo na zupełnie nowe tory. Do dnia dzisiejszego tysiące osób ogrywa drugą część na licznych prywatnych serwerach z modami usprawniającymi rozgrywkę czy chociażby poprawiające rozdzielczość i widok graficzny.

Zawsze podziwiam artystów, którzy swoje zawodowe umiejętności przekładają na zamiłowanie do gamingu. Niedawno prezentowaliśmy Wam Doki Kurast z III aktu w Diablo II odtworzone na silniku Unreal Engine czy dioramę 3D wykonaną przez polskiego fana marki.

Jednak do tej pory nie spotkałem się jeszcze z tak słodką, w dosłownym tego słowa znaczeniu pracą. Filipiński cukrownik potrafił odtworzyć idealnie wizerunek Baala, który dumnie mógłby stać na półce.

Chętnie trzymałbym taką figurkę u siebie na półce. Detale, o które zadbał artysta są tak widoczne, że jest to niemalże dzieło sztuki.