Diablo 2: Salvation – anulowany drugi dodatek do gry

W tym roku pojawiły się plotki o rzekomym remake Diablo 2, który miałby pojawić się pod koniec roku. Jednak zapewne część z Was nie wie, że Blizzard anulował dodatek o nazwie Diablo 2: Salvation.

vicarious visions przejęte przez Blizzarda

Diablo 2 to bez wątpienia klasyka gatunku hack’n slash. Gra stała się pierwowzorem dla wielu kolejnych tytułów takich jak Torchlight czy Path of Exile. Do dnia dzisiejszego gra w nią masa osób, a sama gra doczekała się kilku fanowskich wersji.

Ale czy wiedzieliście, że Blizzard miał w planach stworzenie drugiego rozszerzenia do gry, którego nigdy nie ujawniono? Przeglądając historyczne wpisy Davida Brevika na Twitterze znalazłem informacje, z których wynika, że jedną z klas postaci w kolejnym rozszerzeniu miał być kleryk. I co jeszcze ciekawsze nie był supportem. Jego zestaw umiejętności nie składał się ze skilli leczących.

Sama nazwa Salvation została opatentowana przez Blizzarda w 2001 roku. Jednak ze względu na zmiany planów głównego oddziału Blizzarda projekt został anulowany by w w 2003 roku rozpocząć prace nad pierwszymi iteracjami Diablo III, o których pisaliśmy w poniższych artykułach.

Koniec końców i ten projekt został wyrzucony do kosza, a Blizzard North w 2005 roku zamknięto. Część osób pracująca nad Diablo III tworzyła nową iterację gry w ramach Blizzard Entertainment podczas gdy reszta pożegnała się z firmą. To właśnie wtedy zaczęła powstawać wersja, w którą gramy do dziś.